Çeşme Cam Balkon

Çeşme Cam Balkon Firması

0 544 972 36 37 ücretsiz keşif hattı… Çeşme de bir çok camlama sistemleri siparişlerimizi başarı ile teslim etik. 8 yıldır katlanır camlama ve sürgülü cam ürünlerinin imalat ve montajını yapıyoruz. İhtiyacınız olduğunda arayabileceğiniz doğru adres. Firmamız üretim ve montaj işleri ile faaliyet göstermektedir. Çeşme cam balkon renkli tercihlerin yoğun olduğu bölge. Pergola altları çeşme cam balkon firması ürünleri ile kapatılmaktadır. Farklı renkte boyalı sistemler villa teras ve pergola altlarını süslemektedir.

Çeşme cam balkon kış bahçesi fiyatları

Çeşme Katlanır Camlama Sistemleri

Farklı Bir Ürün !! Katlanır ısıcamlı sürme ve katlanır cam balkon sistemleri özgün tasarımı ve sağlam ürün karakteri ile müşterilerimizin beğenisine hazırdır. Neden farklı Gold ?

1- Profili ve aksesuarı Gold patentli

2- 8 Farklı renk orijinal malzeme, ayrıca ral renklerinde boyanabilir. Dekorasyon faaliyetlerinizde size yardımcı.

3- Her iki yüzeyde temperli camlar ve renkli cam kullanma imkanı

4- Kanat bağlantılarında silikon kullanılmaz

çeşme cam balkon kış bahçesi modelleri

5- Alüminyum conta kullanılmaktadır.

6- Cam panellere temas etmeden alüminyum profilden açılabilir. Cam temizliği sık sık problem olmaz.

8- Çift camlı sistem ses yalıtımında başarı sağlar.

9- Isı yalıtımına olumlu katkı yapar.

10- Her şeyi ile tam bir ürün satın almış olursunuz.

Çeşme cam balkon kış bahçesi uygulamaları

Vizyon Cam Balkon Yenilik Ve Kalite

Vizyon marka olmanın amacında sürekli gelişen ve yenilenen camlama sistemleri ile müşterilere ürünleri hazırlamaktadır. Ülkemizin ilk cam balkon fabrikalarından olan Vizyon, yurt içi ve dışı bir çok projenin içerisinde yer almıştır. Vizyon serilerine göz atacak olursak;

kırılmalı cam balkon çeşme

kırılmalı cam balkon modelleri çeşme

Katlanır Sistemler:

1- 8 – 10 mm. ve Isıcamlı Katlanır Sistemler: Polyamid kaplı çelik tekerler, özel eğimli su tahliye profili, oval dönüşler için özel aparatlar, rüzgara karşı kapalı kanat çıkış kapağı. Anahtarlı emniyet kilidi… Kasalarda bulunan fırça contalar ile tam yalıtım. 4+20+4 mm çift yüz temperli camlar ile oluşturulan ısı camlı camlama…

Çeşme Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon fiyatlarını belirleyen ana faktörler sıralayacak olursak;

1- Cam özellikleri

Alaçatı cam balkon, Dalyan cam balkon, Reisdere cam balkon, Boyalık cam balkon, Ilıca cam balkon ve Şifne cam balkon kelimeleri de arandı.

Çeşme Çiftlikköy’de evimin balkonuna taktırdığım Cam Balkona Sineklik Takabilir Miyim? Zor bir soru… Dikkat etmeniz gereken sineklik ihtiyacınız olacağını düşünüyor iseniz işin başında bu konuda planlama yapmalısınız.

çeşme camlama kapatma sistemleri

Katlanır Cam Balkon Sistemlerinde Sineklik 

Katlanır cam genişliği 200 cm’e kadar alın alına birleşen (mıknatıslı) pliseli sineklik montajı mümkündür. Bazende 1 kanadı sistemden ayrı açarak sabit veya dışa menteşeli sineklik takabiliriz. Bu durumda 20*40 kutu profili ile sinekliğin biraz ötelenmesi sağlanır. Böylece kanat açıldığında (geriye doğru 2 cm çıkıntı yapan cam panelin sinekliği yırtması önlenir. Çeşme Alaçatı’da uyguladığımız ısıcamlı katlanır cam balkon sistemine (Antrasit gri) dışa menteşeli sinekliği başarı ile uyguladık.

çeşme cam balkon sistemleri

Sürgülü Cam Balkon Sistemlerinde Sineklik Nasıl Uygulanır?

Cam balkon sineklik uygulamasının en zor uygulama ürünü sürgülü cam balkon dur. Eğer imkan var ise sadece pliseli sineklik uygulanabilir. Sürgülü cam balkonun maximum yüksekliği 240 cm olmalıdır. Bu suretle alın alına mıknatıslı birleşim pliseli sineklik takılabilir.

katlanır cam balkon çeşme

katlanır cam balkon modelleri çeşme

Vizyon Sürgülü Sistemler:

Ferah ve tam kullanılışlı alan elde etmenin yolu vizyon sürgülü sistemler. Özel çekme aparatları ve kasa yapısı ile sessiz çalıma özelliği… Krom kaplı kapı kolu ve paslanmaz aksesuarlar kullanılmıştır. Eşikli kasa ve eşiksiz kasa sistemleri seçenekli…

Çeşme cam balkon sineklik

Çeşme cam balkon firmasına taktırdığım camlar terleme yapıyor ne yapmalıyım?

Evet camlar terleme yapar mı? Evet bu mümkün ancak bu durumun altında yatan sebeplere göz atacak olursak;

1- Balkon eski ve sıvaları deforme olmuş ise sızan yağmur suları nem oluşturulabilir. Oluşan bu nem ısı farklılıklarından ve değişimlerinden buharlaşabilir. Buharlaşan su cama yapışıp terlemeye sebep olabilir.

2- Cam balkon kasa altına izolasyon yeterince yapılmadığı için su kaçaklar olabilir. Bu durumda oluşan ısı farklılıklarından terleme oluşabilir. Balkonda kışın yakılan elektrikli sobalar ve diğer ısınma araçları terleme olayını hızlandıra bilmektedir.

cam balkon fiyatları çeşme

cam balkon fiyatları 2019 çeşme

3- Sık havalandırılmayan cam balkon Çeşme sistemleri içeride nem (insan nefesi, çay kahve gibi içecekler, vs) oluşumuna sebep olur. Buda terleme olaylarına yol açabilir. Unutulmamalıdır ki cam sı değişimlerine en duyarlı doğal bir malzemedir.

Çeşme katlanır camlama cam renk çeşitleri

ÇEŞME CAM BALKON ÜRÜNLERİNİN FAYDASI NELERDİR?

Cam balkon faydalarına göz atacak olursak;

1- Cam balkon dört mevsim kullanılabilen balkonlar…

2- Dışarıdan kuş ve böcek yuvalanmalarına engel olan camlama.

3- Ses, gürültü, toz ve suya karşı sağlam defans

Çeşme cam balkon camlama

4- Fazlalık eşyalarınızı saklayabileceğiniz kapalı alanlar…

5- Çamaşır kurutma imkanı (sürekli)

6- Sigara içmek için kapalı alan (içmeseniz daha iyi tabiki)

7- Balkonları kış bahçesi şeklinde tasarlama şansı.

8- Kış bahçelerinin kapatma ürünü.

9- Mekanlar ve kafelerin kurtarıcı ürünü.

10- Isıcamlı sistemler ile konforlu kullanım.

Ceşme cam balkon firmaları

Çeşme Cam Balkon Arıza Ve Sebepleri

Camlama sistemleri bir çok sebepten arıza veya servis ihtiyacı ortaya çıkarabilir. Bu paragrafta Çeşme cam balkon arıza ve sebepleri üzerine değerlendirmeler yapacağız.

Cam Balkon Aksesuar Arızaları

Katlanan cam balkon, katlamalı cam balkon veya katlanır cam balkon sistemleri olarak da adlandırılan sistemler genellikle aksesuar mekanizmalarından arıza vermektedir. Hareketi sağlayan malzemelere ve aksesuarlara bakacak olursak;

cam balkon çeşme firması

cam balkon çeşme

1- Cam balkon tekerleği (rulman teker, çelik teker ve camlama tekeri) çelik gövde ve rulmanlı tekerlek yapısından oluşur. Başlıca arıza sebepleri, tekerleklerin paslanması (çözümü pas çözücüler ile 3 ayda bir temizlemeniz. Genelde wd-40 olarak kabul görmüş adı vardır). Rulman tekerlek üretimden kaynaklı arızalı olabilir. Tekerlek ayarı tam yapılmamış olabilir.

2- Cam balkon plastik (Enjeksiyon) aksesuarları arızaları ile de sıklıkla karşılaşılmaktadır. Cam panellerin çıkış kanalları plastikleri (çıkış u’su denir) kırılabilir. Kırılma sebepleri kötü ham madde ile üretilmiş malzeme, cam kanadı tam dayamadan açmaya çalışmak sonucu tekerleğin çıkış u’suna çarpması ile kırılması veya çatlaması… Kilit sistemlerinin zayıf olması açma-kapama işlemleri sonucu erken yıpranıp deforme olması… Açma ipinin kopması veya bağlantı yuvasından çıkması sonucu arızalanması gibi unsurlar sayılabilir.

cam balkon sistemleri çeşme

cam balkon sistemleri üreticisi çeşme

Cam Balkon Cam Arızaları

1- Cam balkon ana elemanı her zaman cam kabul edilmiştir. Kullanılan camlar 6 mm., 8 mm. ve 10 mm ölçülerindedir. Özellikle 160 cm yüksekliğe kadar 6 mm. temperli cam kullanılabilmektedir. 8 mm cam 160 cm. – 225 cm. aralığında kullanılmalıdır. 230 cm üzeri ölçülerde 10 mm. kullanılması gerektiğini öneriyoruz.

Normal cam temper fırınında 650 – 700 derece arası sıcaklıkta(cam kalınlığına bağlı olarak sıcaklık değişmektedir) sertleşmektedir. Fırından geçiş süresi aynı şekilde cam kalınlığına bağlı değişmektedir. Standartlara uygun yapılmayan temperleme işlemi istenen sertliği vermez ve böylece cam esneme olayları ortaya çıkabilir. Ayrıca cam yıkanırken kirli kalan yüzey lekeler oluşturacaktır. Çeşme cam balkon cam renkleri ve çizikleri ciddi arıza ve servis sebebi olabilmektedir.

çeşme cam balkon sistemleri

çeşme cam balkon renkleri

Cam Balkon Alüminyum Profil Arızaları

Alüminyum profil camlama sistemlerinde ana taşıyıcı ve yapı elemanıdır. Kasa profili(düz kasa – damlalıklı kasa), baza(cam kanat profili), yan dikme ve alüminyum H profili(cam ara çıtaları) isimleri ile adlandırılan ürünler kullanılır. Cam balkon alüminyum profilleri fabrika üretim hatlarında gereken kalite de üretilmemesi(termiğinin az olması, ham madde kalitesi ve hurda oranı yüksekliği gibi) dayanıklılık sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Boya sürecinde fırınlama işleminin zayıf olması…

füme cam balkon cesme

füme cam balkon cesme fiyatları

Cam Balkon Kullanım Arızaları

Tüketicilerin kullanım hatalarını sıralayacak olursak,

1- Cam panelleri tam açmadan kapatmaya çalışmaları(Aksesuarları kırabilir, tekerleklerin ayarını zamanla kaçırabilir)

2- 3 ay ara ile pas çözücüler ile tekerlek bakımının yapılmaması…

3- Açma ipi kullanılırken aşırı sert şekilde açmaya çalışmak…

4- Kasa kanallarında birken toz ve pisliklerin temizlenmemesi…

cam balkon modelleri çeşme

cam balkon seçenekleri çeşme

Cam Balkon İmalat Ve Montaj Arızaları

Çeşme cam balkon imalat ve montaj hataları bir çok noktadan incelenip değerlendirme yapılmalıdır.

Cam Balkon İmalat Hataları

Atölyede üretim aşaması önemli bir süreçtir. Kullanılan makinaların kalite ve bakım sürecinin doğru işlemesi cam balkon sistemlerinin çalışmasını etkileyen unsurların başında gelir. Üretimde çalışan cam balkon ustası deneyimli olmalıdır. Camları taşıyan profiller tam ölçüsünde kesilmelidir. Doğru ara kapakların takılmış olmasına dikkat edilmelidir. Cam ara çıtaları tam ölçüsünde kesilmelidir. Camları yapıştırma işlemi nitelikli silikon malzeme ile yapılmalıdır.

çeşme katlanır cam balkon

çeşme katlanır cam balkon modelleri

Cam Balkon Montaj Hataları

Montaj cam balkon sistemlerinin en önemli final noktasıdır. Montaj hatalarına bakacak olursak;

1- Kasaları vidalamadan önce tabana silikon sıkılmadan yerine vidalanmış olması…

2- Kasaları montajlarken teraziye alma işlemine dikkat edilmemesi…

3- Vidaların gereken sıklıkta atılmaması…

4- Paslanmaz vidaların kullanılmaması…

5- Dış ve iç izolasyon işleminin yeterince yapılmamış olması…

6- Tekerlek ayarlarının dikkatli yapılmaması…

7- Kanat ayarlarını dikkatlice yapmamak…

balkon camlama çeşme

balkon camlama çeşme seçenekleri

Çeşme Cam Balkon Metrekare Fiyat Hesaplama

Bir ürünün kaça mal olacağını ve bu ürüne kaç para ödeyeceğimizi bilmemiz gerekiyor ise bazı teknik konuları bilmemiz gerekiyor. Bu yazımızda Çeşme cam balkon fiyatları hesaplama yöntem ve yollarını açıklayan bir yazı yazmak istedik. Cam balkon olarak adlandırılan sistemler aslında camlama ürünleridir. Balkona, ara bölmelere, kış bahçesine ve ofis bölme uygulamalarına camlama sistemleri takılmaktadır. Çeşme cam balkon metrekare fiyat hesaplama bir bakışta zor olsa da bazı teknik bilgilere hakim olunursa basit bir işlem haline gelmektedir. Yazının devamı için TIKLAYIN.

Cam Balkon Çeşme 2020 Fiyat Listeleri

Cam balkon talep edenlerin en başta merak ettiği veya cevabını aradığı konu cam balkon Çeşme 2020 metrekare fiyatları olmaktadır. Fiyatın ön planda olması sektörde fırsatçılara imkan vermektedir. Atlascambalkon 9 yıldır edindiği sektörel tecrübeler ile cam balkon üretim ve montaj faaliyetlerine devam etmektedir. Müşterilerin en çok şikayet ettiği konu fiyat ve iş bedellerinin firmalar arasında çok değişik seviyelerde olmasıdır. Cam balkon Çeşme 2020 fiyat listeleri hakkında bu yazımızda sizlerle paylaşımlarda bulunacağız. Fiyatları merak ediyorsanız okumak için TIKLAYIN.

Cam Balkon Sorunları Ve Çözümleri Uygulama Sorunları

Firmamız son 10 yıldır Çeşme ve bölgede katlanır ve sürgülü cam balkon ürünlerinin imalat ve montaj işleri ile faaliyet göstermektedir. Deneyimlerimiz sonucu ortaya çıkan sorunlar ve çözümlerini sizler ile paylaşalım istedik. Günümüz ekonomik koşullarında hedef uygun maliyetli ve kaliteli sistemleri üretebilmektir. Bu noktada cam balkon sorunları ve çözümleri önümüze çıkmaktadır. Tüketicinin beklentisi daha az bedel ödeyerek isteklerine ulaşmaktır. Firmanın beklentisi ise, maliyetleri kontrolünde tutarak hedeflediği karlılığı (bugün biz buna zarar etmemek diyoruz) yakalayabilmek. Cam balkon sorunları ve çözümleri uygulama sorunları genel olarak değerlendirilmesi gereken başlıklar olarak aşağıda sıralanmıştır. Sorunlar ve çözümleri için TIKLAYINIZ.

Camlama Sistemlerinde Yerli Cam Kullanılıyor Mu?

Cam balkon sektörünün göz önünde olan ve estetik görünüm veren bir ürün cam… 8 mm. – 10 mm. ve çift camlı kategorilerde kullanılır. Yüksek ısılı fırınlarda ısıtılıp ani soğutma tekniği ile sertleştirilen camlar (temper işlemi) güvenlik endişelerinin de giderildiği bir yapı malzemesidir. Tüketicilerin en çok merak ettikleri konuların başında cam balkon camları yerli mi? ithal mi? olduğu gelmektedir. Bu yazımızda camlama sistemlerinde yerli cam kullanılıyor mu? yada ithal ürün mü? olduğu konusunu inceleyeceğiz. Atlascambalkon, Çeşme ve bölgede katlanır cam ve sürgülü cam balkon ürünlerinin üretim ve montajını gerçekleştirmektedir. Cam yerli mi? yoksa ithal mi? bilgi için yazının devamına TIKLAYIN.

Çeşme Cam Balkon Sistemlerinde Kullanılan Cam Renkleri

Cam balkon sistemlerinde kullanılan renkli camlar genellikle, füme, bronz, mavi ve bronz renktir. Cam tercihi katlanır cam Çeşme cam rengi ve ton farkları açısından önemli bir konudur. Cam seçiminde, cam renginin mevcut küpeşte camları ile uyumu, bina rengine uyumu ve komşuların yaptırdığı cam balkon Çeşme uygulamaları ile uyumuna dikkat edilmelidir. Çeşme merkez ve mahallelerinde cam balkon üretim ve montaj işleri ile hizmet veren firmamız gününde ve eksiksiz iş yapmanın çabasındadır. Cam renkleri için TIKLAYINIZ.

Çeşme Cam Balkon Şikayetleri Nelerdir?

Günümüzde hızlı tüketimi olan ve talebi düşmeyen bir yapı elemanı cam balkon. Katlanır ve sürgülü sistemleri ile hayatımıza giren estetik ve fonksiyonel bir ürün. Temperli camları ile güvenli ve renkli seçenekleri ile görsel zenginlik. Bu yazımızda Çeşme cam balkon şikayetleri üzerine yorumlar hakkında bahsedeceğiz. Bir çok farklı sebepler ile müşteri camlama sistemlerini kullanırken ortaya sorunlar çıkabilir. Şikayet ve çözüm yolları üzerine bazı önerilerimiz olacak. Şikayet konularını merak ediyorsanız TIKLAYINIZ.

Çeşme Cam Balkon Ödeme Şartlarının Fiyatlara Etkisi

Cam balkon işi, bir bakıma hizmet ve sanayi sektörü olarak bir arada işlerlik kazanmaktadır. Hizmet sektörü olarak, keşif ölçüsü, montaj, ödeme şekilleri ve servis hizmetlerini sayabiliriz. Sanayi sektöründen bahsedecek isek, malzeme tedariki, atölye (cam balkon üretim hattı-atölyesi) ve yardımcı malzemeler… Tüm bu değerli ve zorlu sürecin sonucunda yapılan ana değerlendirme tabiki fiyat ve ödeme koşulları. Çeşme cam balkon ödeme seçenekleri;

1- Nakit Ödeme

2- Kredi Kartı İle Ödeme

Dönem dönem kredi kartlarında vade kampanyaları mevcuttur. 4 taksitten 9 taksite kadar çıkan vade imkanları oluşabilmektedir.

3- Senet İle Ödeme (Tercih edilmese de)

4- Açık Hesap Ödeme (Fatura karşılığı ödeme)

Ödeme ve seçenekleri için TIKLAYIN

Çeşme Katlanır Cam Balkon Ve Sürgülü Camlama Sorunları

Çok hızlı tüketime sahne olan cam balkon sektörü beraberinde arıza, tamir, bakım ve servis gibi konuların çözüm karmaşası gibi sorunları geliştirmiştir. Çeşme cam balkon arızaları nelerdir? sorusuna bütün olarak bakıp detaylı anlatımını bu yazımızda sizler ile paylaşacağız. Karşılaşacağınız Çeşme Katlanır Cam Balkon Ve Sürgülü Camlama Sorunları tanımlayıp, bu sorunların neler olduğunu ve nasıl çözülebileceği üzerinde görüşlerimizi tecrübelerimiz dahilinde sizler ile paylaşacağız. Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

Katlanır Cam Fitillerini (Çıtalarını) Nasıl Takarım?

Cam fitilleri sarardı veya kırıldı…Bir süreç başladı ve işe nereden başlayacağımız konusunda her hangi bir fikrimiz yoksa, bu yazımız yol gösterme amaçlı olacaktır. Katlamalı cam balkon çıtalarını nereden bulurum? sorusuna cevap arayacağız. Atlascambalkon, Çeşme ve ilçelerinde katlamalı ve sürgülü camlama sistemleri imalat ve montaj işleri ile hizmet vermektedir. Okumak için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon Cam Çıtaları Şeffaf Kullanılırsa Sararır Mı?

Cam balkon hareketli cam kanatların sürülüp içeriye doğru açılması (katlanması) ile çalışan balkon camlama sistemleridir. Bu sebeple cam panel araları 5 mm hareketlidir. Bu 5 mm kanatların hareket etmesi için gereklidir. Cam aralarına büyük h conta ve küçük h conta olarak adlandırılan cam çıtaları takılır. Bu cam balkon Çeşme cam çıtaları hava, ses, toz ve su yalıtımını sağlayan en önemli yardımcı malzemelerdir. Çeşme cam balkon şeffaf fitiller sarardı değişir mi? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu yazımızda cam balkon çam ara çıtalarından (contalarından) bahsedeceğiz. Esas sorulması gereken soru; Çeşme cam balkon cam çıtaları şeffaf kullanılırsa sararır m? olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken konu mevcut camların 8 mm veya 10 mm kalınlığında olduğudur. Kapsamlı bilgi edinmek için TIKLAYINIZ.

Çamaşırlık Sistemleri Cam Balkonda Nasıl Kullanılır?

Cam balkon kapatma sistemleri ile artık çamaşır kurutma ve havalandırma daha kolay ve sonuç verici olmuştur. Son yıllarda kurutuculu çamaşır makinaları mağazalarda yerini alsa da, çamaşırların havalandırlmasına önem veren bayanlar için balkonda çamaşır kurutmak hala önemini korumaktadır. Cam balkon ile kapatılmış balkonlarda farklı modellerde çamaşırlık sistemleri mevcuttur. Bu yazımızda çamaşırlık sistemleri cam balkonda nasıl kullanılır? sorusunun cevabını vereceğiz. Yazının devamı için TIKLAYIN.

Cam Balkon Balkonda Güvenli Mi?

Evet bir ürün satın aldığımızda bir çok faydası olsun isteriz. Cam balkon evlerde balkonların estetiğine katkı sağladığı kadar acaba güvenlik açısından fayda sağlamakta mıdır? Balkon güvenliği ülkemizde tartışılan ve sürekli değişiklikler getirilen bir konudur. Balkon korkulukları demir ürünlerinden yapılırken sonraları alüminyum küpeşte ile yapılmıştır. Daha sonra krom ve demir ferforje ürünlerine dönüş başlamıştır. Cam balkon montajı ve uygulamaları balkon güvenlik kriterleri esas alınarak yapılmalıdır. Güvenlik endişeleriniz için lütfen okumaya devam etmek için TIKLAYINIZ.

Geri Dönüşümü Mümkün Malzemelerden Cam Balkon.Günümüz ekonomi sistemleri üretim planlamalarını çevre etki değerlendirmeleri esaslarına göre yapmaktadırlar. Önemli olan sürdürülebilir bir ekonomik faaliyet yapılanmasıdır. Çevre dostu bir ürün cam balkon bu anlamda sağlıklı ve çevreci bir üründür. Atlas cam balkon Çeşme ve ilçelerinde çevre dostu camlama ürünleri ile hizmet vermektedir. Çevre dostu bir ürün mü hakkında bilgilenmek için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon Sağlık Üzerine Olumsuz Etkisi Var Mı?

Konutlarımıza ve toplu yaşam alanlarımızda kullandığımız yapı elemanlarının sağlık açısından olumlu ve kabul edilebilir olması gerekmektedir. Cam balkon bileşenleri ana noktalarda; cam, alüminyum, çelik ve aksesuar aparatlarıdır. Bu yazımızda sağlıklı bir ürün cam balkon sistemleri üzerine görüşlerimizi bildireceğiz. Atlascambalkon her zaman sağlıklı ve kaliteli ürünlerin üretim ve montajını gerçekleştirmektedir. Cam balkon sağlık üzerine olumsuz etkisi var mı? sorusuna verilecek en net cevap; HAYIR YOKTUR. Yazının devamı için TIKLAYIN.

Cam Balkon İle Kış Bahçesi Kapatması Nasıl Yapılmalıdır?

Değişen yaşam alışkanlıkları ve konfor beklentisi yeni uygulamaların önünü açmaktadır. Kış bahçesi olarak anılan sistemlerin ön plana çıkmaya başladığını görmekteyiz. Bizim bu yazımızda incelemek istediğimiz, kış bahçesi uygulamalarında cam balkon sistemlerinin yeridir. Atlascambalkon farklı tip kış bahçesi uygulamaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Çeşme kış bahçesi uygulamalarının yoğun talep gördüğü ilimizdir. Cam balkon ile kış bahçesi kapatması nasıl yapılmalıdır? sorusuna cevap bulacağız. Devamı okumak için TIKLAYINIZ.

Çeşme Isı Camlı Balkon Camlama Faydaları Nelerdir?

Günümüz şartlarında ihtiyaç olarak kullanılan cam balkon sistemleri giderek daha fonksiyonel ve işlevsel çözümlere gelişim göstermektedir. Daha fazla beklentilerin karşılandığı yeni nesil Çeşme ısıcamlı cam balkon avantajları ile tanışmaktadır.

konfor-isi-cam-balkon-izmir

Atlascambalkon, yenilikçi ürünlerin her daim takipçisi olmaya devam etmektedir. Balkonlara, iş yerlerine ve kış bahçelerine katlanır ve sürgülü çift camlı camlama sistemleri çözüm desteği vermektedir. Çeşme ısı camlı balkon camlama faydaları nelerdir? sorusunun cevapları; devamı için TIKLAYINIZ.

Balkonlara Camlama Taktırmak Ceza Getirir Mi?

Ülkemizde bir çok işin kanunen yasaklanmasına rağmen, kanunsuz bir çok uygulama günlük hayatımızda yer almaktadır. Balkonları kapatıp biraz daha kapalı alan elde etmek sıklıkla başvurulan yöntemdir. Bu yazımızda balkon kapatmaların imar mevzuatına uygunluğu ve sonuçları üzerinde bahsedeceğiz. Cam balkon imar mevzuatına uygun mudur?.. Mevzuat hakkında bilgilenmek için ilgili linki TIKLAYINIZ.

Çeşme Katlanır Cam Balkon Firmaları Tavsiye Ediyorum

Cam balkon üretimi ve montajı titizlik gerekÇeşmen bir iştir. Tecrübe ve deneyim en öncelikli sektörel göstergedir. Cam işi milimetrik hesaplar ve işlemler gerektirir. Atlascambalkon, uzun yılların getirdiği deneyim ile mümkün olduğunca az hata ile çalışmalarımızı tamamlamaya gayret ediyoruz. Çeşme cam balkon firmaları tavsiye edilen bir camlama firması olmak birinci hedefimizdir. Tavsiye aradığınızda TIKLAYINIZ.

Küpeşte Üzeri Cam Balkon Montajı Sorunları

Kentsel dönüşüm olsun yeni inşaatlar (yap-sat) olsun korkuluk sistemlerini kare küpeşte olarak yapılmaktadır. Genelde bronz renk tercih edildiği için camlama sistemleri de ağırlıklı bronz renk olmaktadır. Küpeşte üzeri cam balkon uygulama sorunlarını inceleyeceğiz bu yazımızda. Devamı için TIKLAYIN.

Cam Balkon Şikayetleri Sorunları Yorumları

Hızlı tüketimi olan bir ürün beraberinde sorunları biriktirmektedir. Sorun kaynağı olarak sektörün bir çok aktörü vardır. Cam fabrikaları, cam toptancıları, cam temperleme tesisleri, alüminyum kalıp firmaları, alüminyum firmaları, alüminyum toptancıları, cam balkon aksesuar imalatçıları, cam balkon atölyeleri ve montajcıları. Atlascambalkon tüm bu sorunların içerisinde her cam balkon firması gibi mücadele vermektedir. Bu yazımızda sektörün genel sorunları üzerine paylaşımlarda bulunalım istedik. Cam Balkon Şikayetleri özellikler şikayet var gibi sitelerde yayınlanmaktadır. Bunun etik değerlendirmesini siz değerli müşterilere bırakıyoruz…Devamı için TIKLAYIN.

Cam Balkon Fiyat Hesaplama Yöntemleri

Cam balkon fiyat hesaplama pratiğine geçmeden önce kısaca camlama sistemlerinden bahsedelim. Genel anlatımdan sonra camlama sistemi aksesuarlarını ve teknik detaylarını paylaşalım. Tüm bu kriterlerin doğrultusunda hesaplama yöntemleri üzerine bilgileri inceleyelim. Fiyat hesaplama bilgileri için TIKLAYINIZ.

Katlanır Cam ve Sürme Camlama Aksesuarları

Cam balkon aksesuarları, profil ve cam ürünlerinin birbirleri ile uyumlu çalışmasına aracılık eden malzemelerdir. Aksesuarların kalitesi her zaman kalitenin ilk basamakları olmuştur. Çok kaliteli alüminyum profillerini kötü aksesuarlar ile toplarsanız, sonuç iyi bir sistem olmayacaktır. Bu yazımızda sırası ile aksesuarları inceleyeceğiz. Aksesuarlar için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon Camları Hava Üfürüyor

Cam balkon sistemleri hareketli, kırılmalı bir ürün olduğu için hava alma ve hava üfürme sorunları üzerinde biraz düşünmemiz lazım. Ne amaçla balkona camlama yaptırmak istediğimiz bu anlamda önemlidir. Atlascambalkon üretimini (katlamalı ve sürmeli camlama sistemleri) yaptığı ürünlerde bu konulara dikkat etmektedir. Genel olarak hava alma sorunları (%3-5 arası) sürmeli sistemlerde görülmektedir. Bu yazımızda sırası ile hava üfürme sorunlarını ele alacağız. Cam balkon hava alma sorunları için TIKLAYIN.

Cam Balkona Sineklik Olur Mu?

Cam balkona sineklik takabilir miyim? sorusunun cevabı sorunun arka planında gelişmelere bağlıdır. Evet genel olarak cam balkona( katlanır camlama ve bazı ölçülerdeki sürgülü camlama sistemlerine) sineklik takılır. Atlas cam balkon, Çeşme ve ilçelerinde katlanır ve sürme cam balkon sistemlerinin imalat ve montaj konuları ile faaliyet göstermektedir. Cam balkon modellerine göre, cam balkona sineklik olur mu? sorularının cevabını arayacağız. Bu yazımızda sineklik ve cam balkon ürünlerinin buluşmasının doğru yollarını arayacağız. Katlamalı balkon camlarına sineklik oluyor mu? sorusuna çözümler üzerine düşüncelerimizi paylaşacağız. Soruların başında cam balkona sineklik olur mu? gelmektedir. Devamı için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon Rüzgara Dayanıklı Mı? Camları Patlar Mı?

Balkonlara takılan camlama sistemlerinin en önemli özelliği, kullanılan camların temperli olmasıdır. Temperli camlar normal camlardan 7 kat daha dayanıklıdır. Ayrıca herhangi bir kırılma anında tuz-buz olma özelliği vardır. Çok ağır darbeler sonucu kırılabilir. Normal şartlarda bir darbe ile kırma imkanı yoktur. Sık sorulan sorulardan birisi cam balkon rüzgara dayanıklı mı?… Bu yazımızda cam balkon camları patlar mı? vb. soruların cevabını vereceğiz. Cam balkon birleşim yerlerinden hava geliyor, şiddetli rüzgarda cam balkon, cam balkon boynuzu kapanır mı? sorularını cevaplayacağız… tıklayınız

Cam Balkon Markaları Farkları Neler?

Cam balkon sistemleri zamanla çeşitli markaları ortaya çıkarmıştır. Marka değeri oluşturmaya özen gösteren sektörün ilk firmaları bu anlamda önemli mesafe kat etmiştir. Marka olmak arkasında bir çok unsuru barındırmaktadır. Cam balkon markaları müşteriye güven vermelidir. Bu güve bir çok kritere bağlıdır. Marka ve Güven unsurlarına göz atacak olursak; devamı için TIKLAYIN.

Balkon Camlama Kilit Sistemleri

Evet zihinleri çok meşgul eden konuların başında gelmektedir. Cam balkona kilit takılır mı? Uygulayıcılar kendi sistemlerine aadapte etmeye çalıştıkları bir kaç şekil vardır. Ancak zaten doğası gereği içeriden açılan katlanır camlama sistemleri dışarıdan zor açılmaktadır. Bu konuya katlanır ve sürme genel başlıkları altında bakalım. Okumak için TIKLAYINIZ.

Cam Balkon Yetkili Servis Arıyorum

Sık duyarız, cam balkon yetkili servisi var mı? Maalesef sektörün tüm yoğunluğuna rağmen, hala bir servis sistemi kurulamamıştır. Genellikle uygulamayı yapan firma işlerinin arasından vakit bulursa servise gelmektedir. Katlanır sistemler arıza vermeye ve tadilat istemeye uygun sistemlerdir. Burada önemli olan iyi bir montajdır. Uzman ekiplerce yapılan montajlar 3-5 sene sorun çıkarmamaktadır. Ancak mesele bu noktadan sonra başlamaktadır. Firma garantileri 2 senedir. 2 senenin sonunda iyi niyetli firmalar servis konusunda yardımcı olmaktadırlar. Ancak bazen firma iflas etmiş olabiliyor. Bazen de işleri o an bozuk gitmekte olabiliyor ve bu servis işi kangren olmaya başlıyor. Konu hakkında okumaya devam etmek için TIKLAYINIZ.

Balkon Camlama Renk Çeşitleri

Büyük bir alanı cam işgal etmektedir. Dışarısı ile irtibatımızı kesen camdır. Galiba bu sebeple sistemlerin genel adı cam balkon olmuştur. Cam balkon cam renkleri bu noktada çok önemli bir yorum ve karar alanıdır.

Esasında temel renkler 4 adettir. Füme, bronz, mavi, yeşil…Bir de saydam yada şeffaf rengi eklersek 5 adet ana renk kullanılmaktadır. Renk tercihleri bir çok faktöre göre değişmektedir. Sırasıyla cam renklerini ve tercih sebepleri ile alakalı bilgilendireceğiz. cam hakkında geniş bilgilenmek için ziyaret edin.

Çeşme Isıcamlı Cam Balkon Faydaları

Cam balkon yeni ürün geliştirme çalışmaları hızla devam ediyor. Teknolojik gelişmeler, değişen yaşam standartları ve farklı beklentiler ar-ge çalışmalarını zorlamaktadır. Atlascambalkon, yenilikci model ve serileri takip etmektedir. Çeşme ısıcam balkon camlama bir çok beklentiye cevap vermektedir. Katlanır ve sürme cam balkon imalatlarımız devam etmektedir. Bu yazımızda ısıcamlı cam balkon faydaları üzerinde duracağız. Yazının devamını okumak için TIKLAYIN.

Plastik Doğrama ve Cam Balkon Avantajları

Yıllarca balkonları pvc doğrama ile kapattık. Bol direkli ve kayıtlı (ayrıca lambrili) görüntüyü bozan şekiller çıktı. Balkonlara ciddi manada yük yüklendi. Pvc doğramanın balkonda ortaya çıkardığı koku hepimizi rahatsız etti. Ancak mecbur kalında çünkü yerine ikame edecek bir ürün yoktu. Alüminyum kapatmalar terleme yapıyor, soğuk ve sıcağı iletiyordu. Pvc kurtarıcı gibi gelmişti. 1999 yıllarında cam balkon ülkemize girince durum değişti. Pvc ve alüminyum kapatmaların imar mevzuatlarına aykırı olmaları da bir yana. Dışarısı ile bağlantı (görüş açısından) kesiliyordu. Cam balkon pvc doğrama hangisi sorusunun cevabını analizler ile vermeye çalışacağız. Devamı için TIKLAYIN.

Cam Balkon Camları Neden Terleme Yapar

Terleme tabiri ilginç bir şekilde dilimizde yer bulmuş bir kelimedir. İnsan vücudunun reaksiyonu olan terleme camlar içinde kullanılır olmuştur. İnsan terleme sebepleri bellidir. Ancak doğramalar yada cam balkon neden terler ? Cam balkon terleme yapar mı ? sorusu aslında buharlaşma yapar mı? yada buğulanma neden yapar olmalı. Buğu hakkında faydalı bilgiler BUĞU tıklayınız.

Cam Balkon Periyodik Bakımları

Bir cam balkon sahibi oldunuz. Elbette zaman içinde kirlenen ürünün temizliği gerekecek. Öncelikle camlar ve alüminyum profiller kirlenecektir. Aksesuarların 2 ay aralıklar ile wd 40 gibi pas çözücüler ile bakımını yapmalısınız. Bu yazımızda sırasıyla cam balkon bakımı nasıl yapılır konularını işleyeceğiz. Yazının devamı için TIKLAYIN.

Katlanır Camlama Perde Sistemleri

Bayan müşterilerimizin cevabını en çok merak ettikleri soruların başında cam balkona perde takılır mı… Perdeler, renkleri ve estetik görüntüsü ile balkon camlama’ya güzellik katması yanında birçok faydası vardır.

cam balkon perdesiYAZININ DEVAMI İÇİN RESME TIKLAYINIZ.

Cam Balkon Çeşme Neden Yaptırmalıyım

Sorulacak soru balkonunuzda hangi amaçlar ile camlama yaptırayım. İhtiyacım nedir? Bu yazımızda zihninizi meşgul eden soruları cevaplayacağız. Cam balkon neden ihtiyaç sorusu her balkona göre değişiklik göstermektedir. Yazının devamı için TIKLAYINIZ.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s