Cam Balkon Bakımı Nasıl Yapılır

Cam Balkon Periyodik Bakımları

Bir cam balkon sahibi oldunuz. Elbette zaman içinde kirlenen ürünün temizliği gerekecek. Öncelikle camlar ve alüminyum profiller kirlenecektir. Aksesuarların 2 ay aralıklar ile wd 40 gibi pas çözücüler ile bakımını yapmalısınız. Bu yazımızda sırasıyla cam balkon bakımı nasıl yapılır konularını işleyeceğiz.

balkon camı temizliği

balkon camlama cam temizliği

Cam Balkon Aksesuarları Bakımı

Rulman tekerlekler sürekli hareket ettiği için biriken tozları içeride toplayacaktır. Bu durum zamanla tekerleklerin çalışmasında ağırlaşma ve yavaşlama meydana getirecektir. 2 ayda bir mutlaka sprey pas çözücüleri ile rulman tekerleri yağlamalıyız. Kıl fitiller uzun süre dayanabilen malzemelerdir. 2 ayda bir hafif nemli bir bez ile silinebilir.

cam balkon temizleme

cam balkon temizliği

Cam Balkon Alüminyum ve Cam Temizliği

Alüminyum profillerin bakımı da önemlidir. Gözlemlerimize göre müşteriler (tüketiciler) alüminyum malzemeleri genelde ihmal etmektedirler. Oysa ki rulmanların çalıştığı kanallar 2 ayda bir dikkatlice temizlenip tozdan, kirden arındırılmalıdır. Hafif nemli arap sabunlu suyla bu temizliği yapabilirsiniz. Çok fazla kimyasal içerikli temizlik malzemeleri kullanmayınız.

camlama sistemleri perdesi temizliği

pliseli cam balkon perdesi temizliği

Camların temizliği bayan müşterilerimizin en fazla takıntılı oldukları konuların en başında gelir. Cam bakımı temizliği konusunda   CAM TEMİZLİĞİ tıklayınız.

Cam kanatları içeri katlandığı için her iki yüzeyi  de rahatlıkla temizlenmektedir. Genelde cam kanatlar tavana kadar yükseklik olduğu için temizlik esnasında dikkatli olmak gerekmektedir. Güvenlik tedbirlerini ihmal etmeyiniz. Siz veya yardımcı eleman temizliği yapsa dahi sizin sorumluluğunuz devam etmektedir.

izmir-balkon-cami-fiyatlari

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s