Cam Balkon Terleme Yapar Mı

Cam Balkon Camları Neden Terleme Yapar

Terleme tabiri ilginç bir şekilde dilimizde yer bulmuş bir kelimedir. İnsan vücudunun reaksiyonu olan terleme camlar içinde kullanılır olmuştur. İnsan terleme sebepleri bellidir. Ancak doğramalar yada cam balkon neden terler ? Cam balkon terleme yapar mı ? sorusu aslında buharlaşma yapar mı? yada buğulanma neden yapar olmalı. Buğu hakkında faydalı bilgiler BUĞU tıklayınız.

cam balkon terlemesi

cam balkon buğulanma

Winsa cam balkon

mavi camlı cam balkon

Cam balkon montajı bitti, her şey çok güzel ve beklentiniz gibi oldu. Ancak bir gün akşam balkon camlama camlarının nemlendiğini ıslak olduğunu gördünüz. Ve süzülen su damlaları balkonu ıslatıyor. Sorunu bir çok yönden inceleyelim.

1- Balkon İnşaat Sorunları : Balkonun eski olması, su sızıntılarına sebep olmaktadır. Binada ki çatlaklardan sızan sular iç dış sıcaklık farklarından buğulanma yapabilir. Esasında bu doğal bir olaydır.

2- Cam Balkon Montaj Sorunları : İyi izolasyon yapılmamış montaj sonrası içeriye sızabilen sular, içeride sıcak hava sebebi ile de buharlaşabilir.

3- Balkon da kullanılan yaşam gereçleri : Balkonda yemek pişirmek veya barbekü teşkilatı kurmak ısı farklılıkları yapacağı için buharlaşma olacaktır.

Cam balkon devamlı kapalı tutulmamalıdır. Ara sıra havalandırma yapılmalıdır. Camda buğulanma konusu için linki tıklayınız buğulanma

Bir ürünü kullanım şartları dikkate alarak kullanmalısınız. Buğulama sorunu, balkon kapatma işlerinde yıllardır yaşanan bir sıkıntıdır.

cam balkon izmir

cam balkon izmir firması

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s