Cam Balkon Pvc Doğrama Hangisi

Plastik Doğrama ve Cam Balkon Avantajları

Yıllarca balkonları pvc doğrama ile kapattık. Bol direkli ve kayıtlı (ayrıca lambrili) görüntüyü bozan şekiller çıktı. Balkonlara ciddi manada yük yüklendi. Pvc doğramanın balkonda ortaya çıkardığı koku hepimizi rahatsız etti. Ancak mecbur kalında çünkü yerine ikame edecek bir ürün yoktu. Alüminyum kapatmalar terleme yapıyor, soğuk ve sıcağı iletiyordu. Pvc kurtarıcı gibi gelmişti. 1999 yıllarında cam balkon ülkemize girince durum değişti. Pvc ve alüminyum kapatmaların imar mevzuatlarına aykırı olmaları da bir yana. Dışarısı ile bağlantı (görüş açısından) kesiliyordu. Cam balkon pvc doğrama hangisi sorusunun cevabını analizler ile vermeye çalışacağız.

pvc balkon kapama fiyatları izmir

pvc balkon kapama izmir

Pvc doğrama balkon kapama sorunları

1- Pvc sistemleri kalın profil ve orta kayıt yapıları ile görüntü kaybına yol açtılar.

2- Her balkona uygulanan farklı bir tasarım şekli estetik açıdan çok kötü görüntüler çıkardı. Apartman yöneticileri belirlenmiş bir sabit şekil belirleyip uygulayamadıkları için, 5 katlı bir binada neredeyse 5 farklı balkon kapama ortaya çıktı.

3- Pvc balkon kapama çift cam ile beraber oldukça büyük ağırlıkları balkona yükledi. Aslında bu teknik sorun gözardı edildi.

4- Balkonların oda mantığı ile kullanılma isteği arttı. Bu durum ağır koltuk takımlarının veya mobilyaların kullanılmasını beraberinde getirdi.

5- Aynı binada her balkona uygulanan farklı renkte pvc doğramalar karmaşık renk cümbüşüne sebeb oldu. İzmir renkli bir şehir olma yolunda ilerledi. Bunun başlıca sebeblerinden İzmir’de site yaşamının yaygın olmamasıydı.

6- Plastik doğrama balkon kapatmalar izolasyon ve yalıtım açısından iyi sonuç vermişti.

 katlanır cam yorumları

katlanır cam sorunları

Cam balkon kapama sorunları

1- Tamamen su almamalı gibi bir algı oluştu. Oysa katlamalı cam sistemleri, hareketli aksesuarlardan oluşmaktaydı. Yağmur suyunu tamamen almaz ancak yoğun yağışlarda sızdırma yapar. Burada devreye su tahliye olukları devreye girer. Sektör damlalıklı kasa diye isimlendirmiştir. Damlalık profilinde toplanan su tahliye oluklarından dışarıya verilir.

2- Cam balkon balkonu dilerseniz kapalı dilerseniz tamamen açık kullanmanıza imkan verdi. Ancak katlama ve sürme hareketlerini tam sağlamadan açmaya çalışmak arızalara yol açtı. İşi teslim alırken kullanmayı mutlaka öğrenmelisiniz.

3- Cam balkon Temperli Cam‘lardan kurulduğu için teslim süreleri işi yapana firmaların geciken sürelerde iş telim etmelerine sebep oldu. Unutmayalım en iyimser bakış ile siparişiniz 20 – 25 gün içerisinde gelecektir. Burada sorun iş alma kaygıları ile sürenin olduğundan kısa söylenmesidir.

4- Apartmanlarda hala farklı cam seçeneklerinin kullanıldığı görülmektedir. Ynetimlerin iş işten geçmeden bu konuda karar alıp standart bir rengi seçmeleri gerekmektedir.

katlanır cam

cam balkon firmaları

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s