Sağlıklı Bir Ürün Cam Balkon

Cam Balkon Sağlık Üzerine Olumsuz Etkisi Var Mı?

Konutlarımıza ve toplu yaşam alanlarımızda kullandığımız yapı elemanlarının sağlık açısından olumlu ve kabul edilebilir olması gerekmektedir. Cam balkon bileşenleri ana noktalarda; cam, alüminyum, çelik ve aksesuar aparatlarıdır. Bu yazımızda sağlıklı bir ürün cam balkon sistemleri üzerine görüşlerimizi bildireceğiz. Atlascambalkon her zaman sağlıklı ve kaliteli ürünlerin üretim ve montajını gerçekleştirmektedir. Cam balkon sağlık üzerine olumsuz etkisi var mı? sorusuna verilecek en net cevap; HAYIR YOKTUR.

oval-mavi-cam-balkon-fiyatlari-2018

camlama fiyat listesi 2018

Sağlığa Zararsız Bir Balkon Kapatma Cam Balkon

Bir ürünün sağlığa zararlı veya faydalı olduğu temel olarak kullanılan malzemeler ile bağlantılıdır. Şimdi cam balkon malzemelerine bir göz atalım.

1- Cam : Evet ana malzeme camdır. Temperleme işlemleri ile güçlendirilen cam balkon camları dayanıklı ve kırılma riskini karşılamıştır. Kırılması halinde tuz buz olarak dağılmakta kimseye zarar vermeyecektir. Cam tamamen doğal bir malzemedir. Uygarlığın temel yapı taşlarından olan cam, bulunduğu mekana olumsuz koşullar ortaya koymaz. 8 mm, 10 mm ve çift camlı balkon camları kullanılabilmektedir.

cam-fabrikasi-deposu

cam balkon firması

2- Alüminyum : Doğanın insan medeniyetine hediyesi alüminyumdur. Hafif, dayanıklı ve estetik bir malzemedir. Uzun ömürlü olması milli servetin heba olmasına sebep olmaz. Cam balkon ana malzemelerinden olan alüminyum, doğal natural renk, bronz renk, Ral boyalı ve ahşap desenli boyalı malzeme olarak kullanılabilir. Çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdır.

aluminyum-profil-sanayi

Alüminyum profil

3- Çelik Rulman Tekerlekler : Çelikten imal edilen rulman tekerlekler dayanıklılık ve uzun ömürlü olmasını bu yapısına dayandırmaktadır. Bazen metal korozyonuna karşı sert pvc ile kaplanan rulman teker sistemleri cam panelleri çalıştıran ana malzemeleridir.

Güneş Işıkları Karşısında Cam Balkon

Cam balkon balkonda herhangi bir kimyasal tepkime vermez. Olumsuz kimyasal gaz çıkışlarına sebep olmaz. Doğal yapısı ile balkonlara tam uyum sağlar. Güvenle kullanabileceğiniz cam oda haline dönüşen balkonlar huzurun ve dinlenmenin adresi olur.

Cam Balkon Faydaları

Cam balkon dışarıdan böcek ve kuş yuvalanmalarına engel olur.

Toza ve kire defans yapar.

Keyifli bir yaşam alanı oluşturur.

Ekstra bir odayı imar mevzuatına aykırılık teşkil etmeden kullanımınıza sunar.

Çamaşır kurutma işlerinizde hava şartları sizi sıkıntıya sokmaz.

Çalışma odanız oluşur.

Sigara içmek istediğinizde(içmemeniz tavsiye edilir tabiki) üşümek zorunda kalmazsınız.

cam balkon

cam balkon

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s