İzmir Cam Balkon Şeffaf Fitiller Sarardı Değişir Mi?

İzmir Cam Balkon Cam Çıtaları Şeffaf Kullanılırsa Sararır Mı?

Cam balkon hareketli cam kanatların sürülüp içeriye doğru açılması (katlanması) ile çalışan balkon camlama sistemleridir. Bu sebeple cam panel araları 5 mm hareketlidir. Bu 5 mm kanatların hareket etmesi için gereklidir. Cam aralarına büyük h conta ve küçük h conta olarak adlandırılan cam çıtaları takılır. Bu cam balkon izmir cam çıtaları hava, ses, toz ve su yalıtımını sağlayan en önemli yardımcı malzemelerdir. İzmir cam balkon şeffaf fitiller sarardı değişir mi? sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu yazımızda cam balkon çam ara çıtalarından (contalarından) bahsedeceğiz. Esas sorulması gereken soru; İzmir cam balkon cam çıtaları şeffaf kullanılırsa sararır m? olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken konu mevcut camların 8 mm veya 10 mm kalınlığında olduğudur.

blog linki

blog linki

İzmir Katlanır Ve Sürme Cam Balkon Cam Çıtaları (Cam Contaları)

Cam balkon sektörünün ilk zamanlarında cam aralarında çıta olarak şeffaf conta kullanılmıştır. Esasında Finlandiya (cam balkon ilk olarak Finlandiya da uygulanmaya başlamıştır) cam aralarına conta bile takılmamaktadır. Orada amaç kuşların balkona yuva yapmasına engel olmaktı. Ancak ülkemizde giderek cam balkon tamamen yalıtımlı olmalı gibi bir anlayış gelişmiştir. Bu durum İzmir katlanır ve sürme cam balkon cam çıtaları (cam contaları) malzemelerinin talep görmesine ve gelişim göstermesine sebep olmuştur.

izmir-cam-balkon-cam-fitili-fiyatlari-2018

izmir cam balkon cam fitilleri fiyatları2018

seffaf-conta-aluminyum-conta

cam balkon cam contaları fitilleri

Katlanır Cam Balkon Cam Çıtaları (Contaları)

aluminyum-cam-balkon-fitilleri-izmir

cam balkon alüminyum cam fitilleri

Katlanır sistemlerin uygulanmaya başlandığı ilk zamanlarda şeffaf conta (şeffaf cam çıtası) kullanılmaya başlanmıştır. Şeffaf cam contası, cama tam yapışması ve sızdırmazlık sağlaması ile beğenilmiştir. Ancak balkonda aşırı güneşe maruz kalan şeffaf contalar bazı sorunlar ortaya çıkarmıştır. Bu sorunlar;

1- Şeffaf contalar güneş ışıklarına maruz kalınca sararmıştır. 3 yılda sararan contalar sürekli değişim işlemini mecbur kılmıştır. Değiştirmenin maliyeti, tüketiciler açısından külfet oluşturmuştur. Uygulama firmaları ise değiştirme işlemlerini personel ve mazot maliyetleri sebebi ile istenilen fiyatlardan yapamadıkları için, genelde bu işlem sorun olmuştur.

sararmis-seffaf-cam-contasi-min.png

izmir katlanır cam balkon şeffaf cam contası sararmış

2- Şeffaf contalar zamanla sertleşmiş ve açma kapama işlemlerinde kırılmalar ve çatlamalar ortaya çıkmıştır. Bu durum görüntü kirliliğine yol açmıştır. Hava ve ses yalıtımı özelliğini kaybetmiştir.

Cam balkon cam panel ara contalarını (çıtalarını) inceleyecek olursak, üç çeşit conta tipinden bahsedebiliriz.

A-) Şeffaf Plastik Cam Contası

Şeffaf cam contaları genelde hurda plastikten imal edildiği için uzun ömürlü değildirler. Kolay sararan ve kırılan contalar artık günümüzde tercih edilmemektedir. Büyük H conta ve küçük H conta olarak iki grupturlar. Büyük H conta birbiri sıra sürülen cam kanatlara takılır. Küçük H conta ise son kanada kapanan cam paneline takılır. Bazen büyük h kullanmak yerine her iki kanada küçük H takılmaktadır.

izmir-seffaf-cam-contasi

izmir katlanır cam balkon cam contası

B-) Alüminyum Cam Contası

Alüminyum cam contası (çıtası) aynı şekilde büyük H ve Küçük H olarak kullanılır. 22,5 derece cam çıtası da açılı köşeler için kullanılır. Alüminyum H conta İzmir cam balkon uygulamalarımızın olmaz ise olmaz malzemesidir. Alüminyum contalara kıl fitil takılarak ses, su ve toz yalıtımı sağlanır. Uzun ömürlü bir malzemedir. Naturel, bronz renk, ral renkleri ve ahşap desenli olarak kullanılabilir.

aluminyum-cam-fitilleri

alüminyum cam balkon fitilleri

C-) Pvc-u sararmaz şeffaf cam conta (Yeni)

İllada şeffaf conta istiyorum diyen müşterilerimiz için sararmaya karşı 10 yıl garantili pvc-u sararmaz şeffaf conta kullanılmaktadır. Araba farları hammaddesinden üretilen şeffaf conta uzun ömürlüdür.

İzmir Cam Balkon Cam Contası Değiştirme Fiyatları Ne Kadar?

Şeffaf contaların şeffaf conta ile değişimi mt x 8,-TL üzerinden hesaplanabilir.

Şeffaf contaların alüminyum conta ile değişimi mt x 15,-TL olarak düşünülebilir.

Yukarıdaki fiyatlar kabaca hesaplama yapabilmeniz içindir. Değiştirme maliyetinizi bulmak için yapmanız gereken, contaları saymak ve kaç adet olduğunu tespit etmek. Conta uzunluğunu ölçmelisiniz. Daha kolayı contanın fotoğrafını çekerek göndermeniz. Böylece gereksiz zaman kayıplarından kurtulmuş olacaksınız.

cam-balkon-cam-fitili-degisimi

cam balkon cam fitili değişimi

İzmir cam balkon cam fitil fiyatı

İzmir cam balkon cam fitli sistemleri fiyatları

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s