İzmir Kış Bahçesi

İzmir Kış Bahçesi Uygulamaları Ve Tasarımları

İzmir kış bahçesi uygulamaları ve tasarımları perspektifinde cam balkon ürünleri neden daha kullanışlıdır? İzmir kış bahçesi , yaşam kalitesi ve gelir düzeyinin belirli seviyelere ulaştığı zaman konutların vazgeçilmez ürünüdür. Modern ve zarif görünümü ile evlerinizin yeni nesil misafiri yapı malzemesidir. Bu yazımız kış bahçesi ile camlama sistemlerinin uyumu üzerine olacaktır. Kış bahçesi fikirleri, kış bahçesi fiyatları, kış bahçesi mimari sistemleri, kış bahçesi dekorasyonu ve kış bahçesi cam tavan konuları üzerine paylaşabileceğimiz tecrübelerimiz için hazırız.

kış bahçesi uygulamalarında cam balkon çeşitleri İzmir

kış bahçesi uygulamalarında cam balkon seçenekleri İzmir

İzmir sahil kenarları, yazlık konutları (esasında artık yaz-kış yaşanılan yerler durumuna gelmiştir), doğa ile iç içe köyleri ve ilçeleri ile kış bahçesi sistemlerinin uygulama alanı bulduğu ilimizdir. Kış bahçesi nedir sorusu İzmir uygulamalarında cevaplanıyor… Artık bahçenizde daha fazla vakit geçirmenin konforlu yolu elbette kış bahçesi uygulamalarıdır. Kış bahçesi tasarımı, kurgulanması ve doğru ürünlerin birbirleri ile buluşması işin başlangıcı ve en zor kısmı diyebiliriz.

izmir-kis-bahcesi-cam-balkon-kapama

izmir Kış bahçesi camlama kapatma sistemleri

Kış Bahçesi Nedir Ve İzmir Uygulamalarında Kullanılan Modelleri

Kış bahçesi yapım aşamasında, doğal olarak kış bahçesine dönen sistemler (pergola altları ve taraça etrafı kapatmaları) ve temelden oluşturulan kış bahçesi sistemleri olarak ayrılır. İzmir yazlık konutları ve sahil yaşantısı ile kış bahçesi talebinin yoğun olduğu bir ilimizdir. Şimdi sırası ile kış bahçesi seçeneklerine göz atalım. İzmir Kış Bahçesi tamamlayıcı ürünleri arasında camlama sistemleri kış bahçesi seçeneklerinde önemli bir yer tutar.

kis-bahcesi-izmir-uygulamalari

izmir kış bahçesi sistemleri

 Pergola Altı İzmir Kış Bahçesi                                                                                   

 Mevcutta kurulu olan pergolanın etrafının kapatılması ile oluşturulan kış bahçesidir. Kapatmanın projelendirilmesi esnasında göz önüne alınması gereken kış bahçesinin yaz-kış mı kullanılacak yoksa sadece yazın mı kullanılacak olmasıdır. Kullanılacak camlama ürünlerine göz atacak olursak;

Kış bahçesi ısıcamlı cam balkon sistemleri İzmir

Kış bahçesi ısıcamlı camlama İzmir

Kış Bahçesi Camlama Sistemleri İle Etraf Kapama

a- 8 mm. ve ısıcamlı katlanır cam balkon sistemleri.

b- 8 mm ve çift camlı sürgülü cam balkon ürünleri.

c- Hareketli küpeşte(motorlu giyotin sistemleri) 8 mm ve ısıcamlı uygulama ürünleri.

Kış Bahçesi Doğrama İle Kapama Ürünleri

Pvc doğrama ve alüminyum doğrama ile kış bahçesi yapımında kapamalar yapılabilir. Pvc doğrama olarak Kömmerling Alman marka öneriyoruz. Alüminyum doğrama olarak ise Linea Rossa yalıtımlı veya yalıtımsız serileri ile kış bahçelerinizi korumaya alıyoruz. İsteğe bağlı konfor cam veya sinerji cam kullanılmaktadır. Sürgülü doğrama, wolksvagen doğrama, sürme doğrama veya sabit doğrama çeşitleri ile kapatma şansınız vardır.

Mevcut pergolanızı kış bahçesine dönüştürmek pratik bir yöntemdir. İzmir Kış Bahçesi  ürünleri arasında motorlu giyotin sistemleri son yıllarda tercih edilmektedir.

izmir-pergola-alti-kis-bahcesi

pergola altı izmir kış bahçesi uygulamaları

izmir-kis-bahcesi

izmir kış bahçesi seçenekleri

İzmir Kış Bahçesi Çatı Sistemleri

Çatı dış etmenlerden koruyan en önemli yapı ürünlerindendir. Kurulumu demir kaynağından son olarak izolasyon aşamasına kadar her anda dikkatle çalışılması gereken bir uygulamadır. Çatı yapımı üzerinden basitçe geçilecek bir konu değildir. İzmir kış bahçesi çatı sistemleri sırası ile, sandviç panel çatı, cam tavan çatı, alüminyum kompozit panel çatı ve şingıl çatı sistemleridir.

izmir-cam-tavan-sistemleri

İzmir cam tavan fiyatları 2021

İzmir Kış Bahçesi Cam Tavan İle Çatı Kapama

Cam tavan inovatif bir ürün… Gökyüzü ile arasındaki engelsiz bağ. Yağmur yağarken bile ailenizle hoş vakit geçirmek için ideal bir ürün cam tavan sistemleri.Cam çatı, sabit cam tavan ve motorlu(hareketli cam tavan) olarak iki gruba ayrılır. Temelde kullanılan malzemeler aynıdır. Sadece çalışma sistemi ile ayrılır. Alüminyum profiller sistemin taşıyıcı unsurlarıdır. Alüminyum taşıyıcı ayaklar, alüminyum cam taşıyıcı profilleri ve alüminyum üst taşıyıcı konsol profilleri.

cam-tavan-izmir

motorlu ve sabit cam tavan izmir

Hareketli cam tavan motor kullanılarak eşit cam panellerin son parçası sabit kalacak şekilde hareket sağlanır. Cam paneller geriye doğru hareket eder. İzmir cam çatı sistemlerinde lamine temperli camlar kullanılır. Cam kalınlıkları 4+4 lamine veya 5+5 lamine dir. Lamine cam kırılma anında etrafa dağılmaz. Temperli cam ise normal cama göre 5-6 kat daha dayanıklıdır. İzmir Kış Bahçesi etraf kapatma ürünleri kullanılırken dikkatlice seçilmesi gereken en önemli ürün camlardır.

motorlu-cam-tavan-sistemleri-izmir

hareketli motorlu cam tavan sistemleri izmir

Sabit cam tavan fiyatları 1.500,-TL/m2’den başlamaktadır. Motorlu cam tavan İzmir fiyatları 2.000,-TL/m2 fiyatları ile başlamaktadır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İzmir Kış Bahçesi İçin Cam Balkon İhtiyacım Var Kaça Mal Edebilirim?

Kış Bahçesi Çevre Kaplama Ürünleri Fiyatları; 25 m2 kapatılacak alan olduğunu hesaplıyoruz.

1- Sürgülü Camlama 8 mm sistem fiyatı: 7.500,-TL

2- Sürgülü cam balkon Isıcamlı Fiyatı: 12.500,-TL

3- Katlanır Cam Balkon 8 mm Fiyatı: 6.000,-TL

4- Katlamalı cam balkon ısıcamlı fiyatı: 10.000,-TL

5- 8 mm giyotin(hareketli küpeşte) fiyatı: 15.000,-TL

blog linki

blog linki

İzmir Kış Bahçesi hakkında daha kapsamlı bilgilenmek ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi arayınız. Bir kaç farklı şekilde size kış bahçesi hizmeti veriyoruz. İster malzemeli isterseniz malzeme size ait sadece işçilik hizmeti de veriyoruz. Diğer hizmetlerimiz için firmamızın uzman personellerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s