İzmir Kış Bahçesi

İzmir Kış Bahçesi Uygulamaları Ve Tasarımları

İzmir kış bahçesi uygulamaları ve tasarımları perspektifinde cam balkon ürünleri neden daha kullanışlıdır? İzmir kış bahçesi , yaşam kalitesi ve müstakil konutların vazgeçilmez ürünüdür. Modern ve zarif görünümü ile evlerinizin yeni nesil misafiri yapı malzemesidir. Bu yazımız kış bahçesi ile diğer yapı malzemelerinin uyumu üzerine olacaktır. Kış bahçesi fikirleri, kış bahçesi fiyatları, kış bahçesi mimari sistemleri, kış bahçesi dekorasyonu ve kış bahçesi cam tavan konuları üzerine paylaşabileceğimiz tecrübelerimiz için hazırız.

Kış bahçesi gölgelendirme modelleri İzmir

Kış bahçesi gölge sistemleri İzmir

Kış Bahçesi Nedir Ve İzmir Uygulamalarında Kullanılan Modelleri

Kış bahçesi yapım aşamasında, doğal olarak kış bahçesine dönen sistemler (pergola altları ve taraça etrafı kapatmaları) ve temelden oluşturulan kış bahçesi sistemleri olarak ayrılır. İzmir yazlık konutları ve sahil yaşantısı ile kış bahçesi talebinin yoğun olduğu bir ilimizdir. Şimdi sırası ile kış bahçesi seçeneklerine göz atalım. İzmir Kış Bahçesi tamamlayıcı ürünleri arasında  önemli bir yer tutar.

Ahşap desenli boyalı kış bahçesi modelleri

Ahşap desenli boyalı kış Bahçesi

İzmir Kış Bahçesi Nerelerde Uygulanır?

İzmir sahil kenarları, yazlık konutları (esasında artık yaz-kış yaşanılan yerler durumuna gelmiştir), doğa ile iç içe köyleri ve ilçeleri kış bahçesi sistemlerinin uygulama alanı bulduğu ilimizdir. Kış bahçesi nedir sorusu İzmir uygulamalarında cevaplanıyor…

Kış bahçesi firması

Kış bahçesi firmaları

Artık bahçenizde daha fazla vakit geçirmenin konforlu yolu elbette kış bahçesi uygulamalarıdır. Kış bahçesi tasarımı, kurgulanması ve doğru ürünlerin birbirleri ile buluşması işin başlangıcı ve en zor kısmı diyebiliriz.

Alüminyum cam tavanlı kış bahçesi

Alüminyum cam tavanlı kış bahçesi

 Pergola Altı İzmir Kış Bahçesi 

 Mevcutta kurulu olan pergolanın etrafının kapatılması ile oluşturulan kış bahçesidir. Kapatmanın projelendirilmesi esnasında göz önüne alınması gereken kış bahçesinin yaz-kış mı kullanılacak yoksa sadece yazın mı kullanılacak olmasıdır.

Pergola altı mimari kış bahçesi

pergola altı mimari kış bahçesi dekorasyonu

Bahçe İçerisinde Bağımsız Kış Bahçesi

Mevcut binaya (konuta) bağlı olmayan dört tarafı açık olarak tasarlanan kış bahçesi sistemleridir. Bahçe içerisinde beton zemin hazırlığı yapılmalıdır. Bazen de demir platform üzeri deck kaplama ile zemin oluşturulmaktadır. Elektrik tesisatı hazırlığı da yapılmalıdır. Aydınlatma ve ısınma ihtiyaçları için elektrik tesisatı önemlidir.

Kış bahçesi alüminyum pergola modelleri

Kış bahçesi alüminyum pergola

Bahçe içerisinde bağımsız kış bahçesi modellerinde iskelet sistemi alüminyum profiller veya demir profiller ile yapılabilir. Dört yanı cam kapama olabileceği gibi bir yada iki duvar kapalı olarak tasarlanmaktadır.

Bahçe içerisi kış bahçesi sistemleri

bahçe içerisi kış bahçesi

Beton Balkon Altı Kış Bahçesi

Beton çıkma altı kış bahçesi sistemleri

Beton altı kış bahçesi uygulamaları

Binaların veya müstakil konutların birinci kat ileri çıkmaları altta doğal beton altı pergola oluşturmaktadır. Bazen sadece bu beton altı kapatılarak kış bahçesi elde edebilmektedir. Beton altı ile zemin betonu arasında bazen fark olmakta veya müşteriler alt zemin betonu uzatmaktadırlar. Bu durumda üste altta uzayan beton zemin kadar kış bahçesi çatısı yapılması gerekmektedir.

Cam balkon cam tavan sistemleri İzmir

Cam balkon cam tavan uygulamaları İzmir

Teras Üzeri Kış Bahçesi İzmir

Teras imalatı genelde en üst kat dairelerde olduğu gibi birinci katların üzerinde de olmaktadır. Teras üstü kapatmalar kış bahçesi amaçlı olduğu gibi sadece binayı koruma amaçlıda yapılmaktadır. Yasal olarak sorun yaşamamak için teras üstü çatı ürünlerinin açılır kapanır motorlu sistemler olması gerekmektedir.

Teras kapama İzmir kış bahçesi

teras kapatma kış bahçesi izmir

Bu durumda otomatik tente, rolling roof veya motorlu cam çatı sistemleri kullanılmalıdır. Diğer kış bahçesi alt kapatma ürünlerinde en sorunsuzu katlanır camlama sistemleri olacaktır. Belediyeler her hangi bir şikayette üst ve alt sistemlerin tamamen açılır olup olmadığına dikkat etmektedirler.

Teras üstü kış bahçesi sistemleri İzmir

Teras üstü kış bahçesi İzmir

Konuta Yaslı Kış Bahçesi

Bina, konut, villa ve müstakil evlerin duvarlarına yaslı şekilde kış bahçesi çoğunlukla uyguladığımız modellerdir. Sadece arka duvara yaslı, arkaya ve yan duvara yaslı kış bahçesi ve üç yanı duvar sadece önü açık kış bahçesi modellerinde yapılır. Değişen yaşam standartları ve alışkanlıkları sonucu kış bahçeleri dört mevsim kullanım amacı ile de yaptırılmaktadır.

Kış bahçesi mimari İzmir

Kış bahçesi mimari seçenekler İzmir

Kış Bahçesi İzmir Alt (Etraf) Kapama Ürünleri

Bir kış bahçesi; zemin, çatı, tavan ve etraf kapatma ürünlerinden oluşmaktadır. Kullanılan her bir ürünü aşağıda etraflıca inceleyeceğiz.

kis-bahcesi-2022-fiyatlari

Kış bahçesi 2022 fiyatları

Kış Bahçesi Cam Balkon Sistemleri Etraf Kapatma

Daha modern ve estetik sonuç elde etmenin kolay yolu cam balkon sistemleri ile kapatma işlerini tamamlamaktır. Elbette diğer ürünler de gereken durumlarda başarılı sonuçlar vermektedir. Camlama sistemleri uygun fiyatları daha çok tercih edilmektedir. Cam ağırlıklı üretim ve montaj süreci ile dışarısı ile arasında engel istemeyen müşterilerimizin genel tercihidir. 8 mm, 10 mm ve ısıcamlı seçenekler ile uygulanır.

bahce-ici-bagimsiz-kis-bahcesi

bahçe içi bağımsız kış bahçesi

Katlanır Cam Balkon İle Kış Bahçesi Kapatma

Katlanır cam balkon kış bahçesi ile uyumlu bir sistemdir. Kullanılan alüminyum profilleri ve cam seçenekleri ile rahat ve güvenli kullanım imkanı sunar.

Ahşap pergola altı kış bahçesi

ahsap pergola kış bahçesi

Alüminyum profil renkleri eloksal, bronz, ral renkleri ve ahşap desenli renkler olarak seçilebilir. Kasa profili ve damlalık profili kullanılır. Cam ara çıtaları alüminyum fitilli profillerdir. Çelik rulman tekerleklerin kullanılması önerilir. Perde kullanılacaksa perde ayar profili takılmalıdır.

Kış bahçesi İzmir

Kış bahçesi zip perde sistemleri                                          

Cam renkleri, şeffaf cam, füme cam, bronz cam, yeşil cam ve mavi cam kullanılmaktadır. Isıcamlı katlanır camlama sistemleri günümüzde yoğun kullanılmaktadır. Daha yüksek yalıtım ve ses performansı almak isteyen müşterilerimiz için kasetli sistem camlama serileri üretiyoruz.

Cam balkon cam renk çeşitleri

cam balkon cam renkleri

Sürgülü Cam Balkon İle Kış Bahçesi Kapatma

İçeri katlamak gibi faaliyetler ile uğraşmak istemeyen, yer kaybı istenmeyen durumlarda sürmeli camlama sistemleri kullanılır. 3’lü – 4’lü ve 5’li kasa ile cam panel adetleri istenilen adette üretilebilir.

Sürgülü cam balkon modelleri

Sürgülü cam balkon kış bahçesi

Temperli tekcam ve ısıcamlı kullanılır. İstenilen renklerde alüminyum profilleri boyanabilir. Cam renkleri, şeffaf cam, füme cam, bronz cam, yeşil cam ve mavi cam kullanılmaktadır.

Giyotin camlı kış bahçesi

giyotinli kış bahçesi sistemleri

Kış Bahçesi İzmir Pvc Doğrama Kapatma Ürünleri

Pvc doğrama ile kış bahçesi yapımında kapamalar yapılabilir. Pvc doğrama olarak Rehau Alman marka ve Europen markasını öneriyoruz. Isıcamlı ve karolajlı cam seçenekleri ile görsel şölende oluşturulabilir.

Pvc doğramalı kış bahçesi sistemleri

Pvc doğramalı kış bahçesi

Kış Bahçesi İzmir Alüminyum Doğrama Kapatma Ürünleri

Alüminyum doğrama olarak ise Linea Rossa yalıtımlı veya yalıtımsız serileri ile kış bahçelerinizi korumaya alıyoruz. İsteğe bağlı konfor cam veya sinerji cam kullanılmaktadır. Sürgülü doğrama, wolksvagen doğrama, sürme doğrama veya sabit doğrama çeşitleri ile kapatma şansınız vardır.

Kış bahçesi modelleri 2022 İzmir

Kış bahçesi modelleri İzmir

Kış Bahçesi İzmir Motorlu Giyotin Cam İle Kapatma Ürünleri

Mevcut pergolanızı kış bahçesine dönüştürmek pratik bir yöntemdir. İzmir Kış Bahçesi  ürünleri arasında motorlu giyotin sistemleri son yıllarda tercih edilmektedir. Teras katlar için gerektiğinde silinebilir giyotin cam artık mümkün gözükmektedir. Açık halde iken küpeşte görevi gören giyotin sistemleri sizi bir kafede vakit geçiriyormuş hissi ile buluşturur. 8 mm camlı ve ısıcamlı olarak üretilebilir.

kis-bahcesi-cam-tavan-profilleri

Kış bahçesi cam tavan sistemleri

İzmir Kış Bahçesi Çatı Sistemleri

Çatı dış etmenlerden koruyan en önemli yapı ürünlerindendir. Kurulumu demir kaynağından son olarak izolasyon aşamasına kadar her anda dikkatle çalışılması gereken bir uygulamadır. Çatı yapımı üzerinden basitçe geçilecek bir konu değildir. İzmir kış bahçesi çatı sistemleri sırası ile, sandviç panel çatı, cam tavan çatı, alüminyum kompozit panel çatı ve şingıl çatı sistemleridir.

Antrasitgri kış bahçesi çatı sistemleri

antrasitgri kış bahçesi çatı

İzmir Kış Bahçesi Cam Çatı

Cam tavan inovatif bir ürün… Gökyüzü ile arasındaki engelsiz bağ. Yağmur yağarken bile ailenizle hoş vakit geçirmek için ideal bir ürün cam tavan sistemleri.Cam çatı, sabit cam tavan ve motorlu(hareketli cam tavan) olarak iki gruba ayrılır. Temelde kullanılan malzemeler aynıdır. Sadece çalışma sistemi ile ayrılır. Alüminyum profiller sistemin taşıyıcı unsurlarıdır. Alüminyum taşıyıcı ayaklar, alüminyum cam taşıyıcı profilleri ve alüminyum üst taşıyıcı konsol profilleri.

Cam tavanlı kış bahçesi modelleri

Cam tavanlı kış bahçesi

Hareketli cam tavan motor kullanılarak eşit cam panellerin son parçası sabit kalacak şekilde hareket sağlanır. Cam paneller geriye doğru hareket eder. İzmir cam çatı sistemlerinde lamine temperli camlar kullanılır. Cam kalınlıkları 4+4 lamine veya 5+5 lamine dir. Lamine cam kırılma anında etrafa dağılmaz.

Alüminyum doğrama kış bahçesi firmaları

Alüminyum doğrama kış bahçesi

Temperli cam ise normal cama göre 5-6 kat daha dayanıklıdır. İzmir Kış Bahçesi etraf kapatma ürünleri kullanılırken dikkatlice seçilmesi gereken en önemli ürün camlardır. Sabit cam tavan fiyatları 2.000,-TL/m2’den başlamaktadır. Motorlu cam tavan İzmir fiyatları 4.500,-TL/m2 fiyatları ile başlamaktadır.

İzmir Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı 

Kış bahçesi sandviç panel sistemleri

Kış bahçesi sandviç panel çatı kaplama

Çatı olarak en çok tercih edilen sistemdir. Demir profiller ve sandviç panellerin üzerine contalı vidalar ile sabitlenir. Boyalı demir profiller kullanılmalıdır. Denize çok yakın bölgelerde galvaniz kutu profiller tercih edilebilir. Sandviç panel oluğu ve duvar dibi yalıtım sacı ile su izolasyonu yapılır. Bostik veya NP1 ile sorunsuz yalıtım elde edilir. Dikey taşıyıcılar zemine epoksi kimyasal ve tij ile civatalanmalıdır.

Kış Bahçesi Şingıl Çatı 

Şingıl çatı kış bahçesi modelleri

Şingıl çatı kış bahçesi

Şingıl çatı hafif ve dayanıklı yapısı ile klasik severlerin tercihidir.

Kış Bahçesi Kiremit Çatı 

Kiremit çatılı kış bahçesi

Kiremit çatı kış bahçesi

Kış Bahçesi Alüminyum Kompozit Çatı 

Alüminyum kompozit çatı kış bahçesi sistemi

Alüminyum kompozit çatı kış bahçesi

Kış Bahçesi Otomatik Tente Çatı

Kış bahçesi motorlu otomatik tente çatı

Kış bahçesi otomatik tente çatı sistemi

Kış Bahçesi Rolling Roof Çatı

Rolling Roof çatı kış bahçesi

Rolling Roof çatı kış bahçesi

İzmir Kış Bahçesi Tavan Sistemleri

Kış Bahçesi Boardex Tavan Sistemleri

Kış Bahçesi Alçıpan Tavan Sistemleri

Kış Bahçesi Karolem Tavan Sistemleri

Kış Bahçesi Kompozit Tavan Sistemleri

İzmir Kış Bahçesi Cam Tavan Sistemleri

Kış Bahçesi Pvc Lambri Tavan Sistemleri

İzmir Kış Bahçesi hakkında daha kapsamlı bilgilenmek ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi arayınız. Bir kaç farklı şekilde size kış bahçesi hizmeti veriyoruz. İster malzemeli isterseniz malzeme size ait sadece işçilik hizmeti de veriyoruz. Diğer hizmetlerimiz için firmamızın uzman personellerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s