Katlanır Cam İzmir Cam Rengi Ve Ton Farkları

İzmir Cam Balkon Sistemlerinde Kullanılan Cam Renkleri

Cam balkon sistemlerinde kullanılan renkli camlar genellikle, füme, bronz, mavi ve bronz renktir. Cam tercihi katlanır cam izmir cam rengi ve ton farkları açısından önemli bir konudur. Cam seçiminde, cam renginin mevcut küpeşte camları ile uyumu, bina rengine uyumu ve komşuların yaptırdığı cam balkon izmir uygulamaları ile uyumuna dikkat edilmelidir. İzmir merkez ve ilçelerinde cam balkon üretim ve montaj işleri ile hizmet veren firmamız gününde ve eksiksiz iş yapmanın çabasındadır.

İzmir katlanır cam cam renkleri

İzmir katlanır cam cam renkleri

Katlanır Cam Renkleri İzmir Uygulamaları

Gözlemlerimiz, siparişlerin %50’sinin füme cam olarak gerçekleştiğidir. İkinci sırada mavi cam gelmektedir. Bronz cam ve yeşil cam üçüncü sırada ve eşit olarak tercih edilmektedir.

İşletmeler, cafeler ve mekanlar genellikle şeffaf camı tercih ederler. Dışarıdan rahat görünebilmesi açısından şeffaflık çok önemlidir. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar 8 mm.’dir.

cam-balkon-cam-renk-cesitleri-izmir

katlanır camlama cam renk çeşitleri

Füme Cam Cam Balkon İşlerinde Neden Genellikle Tercih Edilmektedir

Füme camın tercih sebeplerine bakacak olursak;

1- Füme cam içerisini en az gösteren cam balkon cam rengidir. İçeriden dışarısı rahatlıkla (güneş gözlüğü kullanımı ile benzer özelliktedir) görülebilmektedir.

2- Füme cam rengi Güneş ışıklarının yakıcı etkisini en iyi kıran renktir.

3- Füme cam kullanılsa da mum ışığında dahi içerisi akşamları gözükmektedir.

4- Füme cam rengi söz konusu olduğunda tüketiciler, siyah cam veya koyu cam olarak da adlandırmaktadırlar. Füme cam siyah cam değildir. Ancak hatırlatmak istediğimiz konu araba camlarında kullanılan füme camlar daha koyu olmakta ve siyaha yakın bir renk almaktadır. Siyaha yakın füme cam rengi normal füme renk cam balkondan %15 daha pahalı bir maliyet ortaya çıkarmaktadır. Dışarısı zor gözükebilir ve evinizin içerisi karanlık olabilmektedir. Bu sebeple izmir katlanır camlama uygulamalarında koyu füme rengi önermiyoruz.

5- Füme cam ile bronz renk camın zaman zaman birbiri ile karıştırılmaktadır. Bronz renk kızıla kaçan tonu ile fümeden ayrılır.

Cam Balkon İzmir Sistemlerinde Kullanılan Cam Renkleri Nelerdir?

Mavicam, genelde binada alınan karar var ise(mavi cam kullanılacak şeklinde), küpeşte cam renkleri mavi ise kullanılır. Gökyüzü ile uyumlu olan mavi cam son katlarda tercih edilebilmektedir.

Yeşil cam, pergola altlarında bahçeye bakan uygulamalarda ve doğa içerisinde kullanılacak camlama sistemlerinde seçilebilir.

blog linki

blog linki

Bronzcam, biraz korunma istenen ancak yinede aydınlık olsun istenilen durumların cam balkon cam rengidir.

Şeffafcam ise genelde işletmelerin, cafelerin ve mekanların kullandığı renktir. İşletmeler içerisinin net gözükmesini istedikleri için şeffaf cam seçerler.

İzmir cam balkon cam rengi

İzmir cam balkon cam sistemleri renkleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s