Urla Kış Bahçesi Ürünleri

Urla Kış Bahçesi Uygulamaları

0 544 972 36 37 ücretsiz keşif hattımız…Kış bahçesi, yaşam kalitesi ve gelir düzeyinin belirli seviyelere ulaştığı zaman konutların vazgeçilmez ürünüdür. Modern ve zarif görünümü ile evlerinizin yeni nesil misafiri yapı malzemesidir. Bu yazımız kış bahçesi ile camlama sistemlerinin uyumu üzerine olacaktır. Urla kış bahçesi ürünleri neden daha güzeldir? Urla kış bahçesi uygulamaları bu yazımızda cevaplanıyor… Farklı bir çok sistemler kullanılarak tasarlanabilen kış bahçesi zengin seçenekler sunmaktadır. Bahçenin içerisinde bağımsız bir alanda kurulmuş kış bahçesi veya konutunuza dayalı kış bahçesi seçenekleri ile önerilerimiz size yardımcı olacaktır.

kis-bahcesi-urla-modeli

Urla kış bahçesi fiyatları

Kış Bahçesi Nedir? Ve Urla Uygulamalarında Kullanılan Modelleri

Kış bahçesi yapım aşamasında, doğal olarak kış bahçesine dönen sistemler (pergola altları ve taraça etrafı kapatmaları) ve temelden oluşturulan kış bahçesi sistemleri olarak ayrılır. Urla yazlık konutları ve sahil yaşantısı ile kış bahçesi talebinin yoğun olduğu bir ilimizdir. Şimdi sırası ile kış bahçesi seçeneklerine göz atalım.

1- Pergola Altı Urla Kış Bahçesi: Mevcutta kurulu olan pergolanın etrafının kapatılması ile oluşturulan kış bahçesidir. Kapatmanın projelendirilmesi esnasında göz önüne alınması gereken kış bahçesinin yaz-kış mı kullanılacak yoksa sadece yazın mı kullanılacak olmasıdır. Kullanılacak camlama ürünlerine göz atacak olursak;

Urla Kış bahesi kompozit kaplama

Urla Kış bahçesi kompozit kaplama sistemleri

a- 8 mm. ve ısı camlı katlanır cam balkon sistemleri.

b- 8 mm ve çift camlı sürgülü cam balkon ürünleri.

c- Hareketli küpeşte(motorlu giyotin sistemleri) 8 mm ve ısı camlı uygulama ürünleri.

Mevcut pergolanızı kış bahçesine dönüştürmek pratik bir yöntemdir. Urla kış bahçesi ürünleri zarif ve estetik çözümler sunar.

karolaj-cam-citali-cam-balkon-urla-kis-bahcesi-min

Urla kış bahçesi modelleri

2- Temelden Kış Bahçesi Urla Uygulamaları: Evinizin bahçesi geniş ve siz de bir kış bahçesi yaptırmak istiyorsunuz. Öncelikle topraktan en az 30/40 cm yüksekliğinde beton zemin hazırlamalısınız. Beton zemin hazırlanırken yalıtım sorununu çözmeyi ihmal etmeyin. Bu konuda yalıtım firmaları size yardımcı olacaktır. Kış bahçesi zemini hazırlandıktan sonra sıra kış bahçesi çatısı ve profil iskeleti oluşturmaya geldi. Genelde ortaya çıkan sıkıntı beton zeminin kim tarafından hazırlanacağı dır. Doğrusu bu işde ehil bir ekipten yardım istenmesidir.

kis-bahcesi-sistemi-urla

Urla kış bahçesi renkleri

Urla Kış Bahçesi Uygulamalarında Çatı Sistemleri

Kış bahçesi üst kapamaları çeşitli sistemler ile tamamlanabilir. Urla kış bahçesi ürünleri konfor cam kullanımı ile yazın daha serin ve konforlu bir yaşam sizi bekliyor. Çatı sistemleri uygulamanın en önemli noktalarındandır. Çatı planı müşteri ile detaylı olarak paylaşılmalıdır.

Urla Kış Bahçesi Cam Tavan İle Çatı Kapama

Cam tavan inovatif bir ürün… Gökyüzü ile arasındaki engelsiz bağ. Yağmur yağarken bile ailenizle hoş vakit geçirmek için ideal bir ürün cam tavan sistemleri.Cam çatı, sabit cam tavan ve motorlu(hareketli cam tavan) olarak iki gruba ayrılır. Temelde kullanılan malzemeler aynıdır. Sadece çalışma sistemi ile ayrılır. Alüminyum profiller sistemin taşıyıcı unsurlarıdır. Alüminyum taşıyıcı ayaklar, alüminyum cam taşıyıcı profilleri ve alüminyum üst taşıyıcı konsol profilleri. Seçilecek camlar üzerinde gezilip gezilemeyeceği ile kararlaştırılmalıdır. Eğer cam çatının üzerinde sıklıkla gezilecek ise en az 6+6 mm. lamine temperli cam kullanılmalıdır.

kis-bahcesi-urla-sabit-cam-tavan-modelleri

Urla sabit cam tavanlı kış bahçesi

Hareketli cam tavan motor kullanılarak eşit cam panellerin son parçası sabit kalacak şekilde hareket sağlanır. Cam paneller geriye doğru hareket eder. Urla cam çatı sistemlerinde lamine temperli camlar kullanılır. Cam kalınlıkları 4+4 lamine veya 5+5 lamine dir. Lamine cam kırılma anında etrafa dağılmaz. Temperli cam ise normal cama göre 5-6 kat daha dayanıklıdır.

Sabit cam tavan fiyatları 1.100,-TL/m2’den başlamaktadır. Motorlu cam tavan Urla fiyatları 1.700,-TL/m2 fiyatları ile başlamaktadır.

motorlu-cam-tavan-sistemleri-urla

hareketli motorlu cam tavan sistemleri urla

Urla Kış Bahçesi Sandviç Panel İle Çatı Kapama

Taşıyıcı ayaklar ve yatay destek profilleri demir malzemedir. Çatı kaplama malzemesi, içi poliüretan köpük ile doldurulmuş çift yüzü boyalı kaplanmış malzemedir. 5 cm kalınlığında olan malzeme genellikle kullanılır.Uzun ömürlü ve fiyatlarının ekonomik olması genellikle tercih sebebidir. Urla kış bahçesi ürünleri hakkında kapsamlı bilgi almak için ücretsiz keşif hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

kis-bahcesi-urla-sandwich-panel-cati-kaplama

Urla kış bahçesi sandviç panel çatı

Urla Kış Bahçesi Şingıl İle Çatı Kapama

Ahşap veya demir taşıyıcı sistemler ile oluşturulan karkas sistemin üstüne osb malzeme döşenir. Yalıtım malzemesi serildikten sonra şingıl malzemesi döşenir.

Kış Bahçesi (Urla) Modelleri

Tercih etmek durumunda kalacağınız kış bahçesi modelleri oldukça fazladır. Bir kış bahçesi ihtiyacınız ortaya çıktığında firmamıza ulaşarak uzman personellerimizden yardım alabilirsiniz. Aşağıda kış bahçesi modelleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

Urla kış bahçesi

Urla kış bahçesi firması

Urla Kış Bahçesi İhtiyacım Var Kaça Mal Edebilirim?

En önemli ve temel soru; Kaça mal ederim, bana kaça patlar veya düşündüğüm bütçeyi aşar mı?.. Örnek bir çalışma yapmak gerekirse, ön açıklık genişliği 4 mt, iki yan kenarları 3 mt olan bir kış bahçesinin kaça mal olacağına bakalım. Burada yapacağımız farklı ürün gruplarını kendi içerisinde fiyatlandırma yapacağız.

urla-kis-bahcesi-cam-balkon

urla kış bahçesi sistemleri çatı modelleri

Urla kış bahçesi çatı fiyatları; 12 m2 çatı işlemi olduğunu hesaplıyoruz.

1- Sabit Cam Tavan Fiyatı: 18.000,-TL

2- Açılır Cam Tavan Fiyatı: 24.000,-TL

3- Sandviç Panel Tavan Fiyatı: 6.500,-TL

4- Şingıl Tavan Fiyatı: 5.500,-TL

Kış Bahçesi Çevre Kaplama Ürünleri Fiyatları; 25 m2 kapatılacak alan olduğunu hesaplıyoruz.

Kış bahçesi demir uygulaması

Kış bahçesi demir üst yapı

1- Sürgülü Camlama 8 mm sistem fiyatı: 7.500,-TL

2- Sürgülü cam balkon Isı camlı Fiyatı: 12.500,-TL

3- Katlanır Cam Balkon 8 mm Fiyatı: 6.000,-TL

4- Katlamalı cam balkon ısı camlı fiyatı: 10.000,-TL

5- 8 mm giyotin(hareketli küpeşte) fiyatı: 15.000,-TL

urla-kis-bahcesi-cam-balkon-cam-renkleri-2018

urla kış bahçesi cam balkon cam sistemleri renkleri

Ziyaretçilerimiz, Çeşmealtı kış bahçesi, Urla İskele kış bahçesi, Torasan kış bahçesi, Özbek kış bahçesi ve Kalabak kış bahçesi kelimelerini de aradılar. Urla kış bahçesi zengin seçenekleri ile size fırsatlar sunuyor.

Urla kış bahçesi sistemleri

Urla kış bahçesi modelleri

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s