Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri

Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri Modelleri | Pergole

Pergola, pergule veya pergole olarak da adlandırılır. Yabancı kökenli kelime olması sebebi ile bir kaç farklı şekilde yazılır ve söylenir. Son zamanlarda artan talebin bir kaç noktadan geliştiği görülmektedir. Mevcut ahşap pergolaların sökülmesi yerine yenisinin yapılması. Yeni bir pergola yapılması ve kış bahçesi için çatı yapmak amacı ile pergola yapılması. Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri uygulayıcısı olarak Atlascambalkon deneyimli ve aktif firma yapısı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Firmamız uygun fiyatlara ihtiyaçlarınızı çözmeye gayret göstermektedir. Size özel ödeme seçenekleri ile cebinizi rahatlatan imkanlar. Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri modelleri başarı ile uyguladığımız bir sistemdir.

İzmir pergola çatı sistemleri İzmir

Güzelbahçe pergola çatı sistemleri

Pergola çatı Kurmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

Pergola Karkas (İskelet) Sistemi : Boyalı demir veya galvaniz kaplamalı demir profiller ile ana taşıyıcı sistem kurulur. Başlangıç profil et kalınlığı 2,5 mm. olmalıdır. Dikkatlice yapılmış kaynak işlemi ile sistem sağlam bir şekilde kurulur. İsteğe bağlı antipas boyaları ile boyanır. Kullanılacak çatı örtü malzemesine göre demir çatı profilleri atılır. 80×80 veya 100×100 ölçülerinde demir taşıyıcı ayakları kurulur. Alın çevre profili 60×80 ebatlarında demir profil ile bağlanır. Çatıya kiremit döşenecek ise 40×60 en az 3 mm et kalınlığında demir malzeme kullanılmalıdır. Eğer çatıya sandviç panel döşenecek ise 40×60 2 mm başlangıç demir profili kullanılabilir. Cam balkon çözümleri için tedarikçimizin sitesini arayabilirsiniz; https://www.izmirkisbahcesi.com/cam-balkon-izmir/https://www.izmirkisbahcesi.com/cam-balkon-izmir/

İzmir pergola çatı

Güzelbahçe pergola çatı sistemleri

Pergola Çatı Kaplama Malzemeleri : Çatı kaplama söz konusu olduğunda sıklıkla kullandığımız sandviç panel, kiremit ve duramit pvc çatı kiremiti olarak sayabiliriz. Sandviç panel iç dış levha arasına sıkıştırılmış köpük ile iyi bir yalıtımlı çatı örtü malzemesidir. Beyaz ve kiremit rengi olarak genelde kullanılır. Hafifi olması ve kolay temizlenmesi ile gözde bir üründür… 

Kiremit çatılı pergola

Kiremit çatılı pergola sistemleri

Toprak kiremit geleneksel bir çatı kaplama malzemesidir. Kiremit döşenecek ise demir çatı üzerine osb levha veya su kontrası döşenir. Membran ile her nokta da yalıtım yapılarak kiremit döşenmeye başlanır.

Pvc kiremit daha ucuz ve hafif olması bazen ürünü ön plana çıkarmaktadır. Dayanıklı olması ile uzun ömürlüdür.

Pergola çatı

Pergola çatı sistemleri

Pergola Tavan Kaplama Malzemeleri

Kaplanan alanın genişliği, kullanım amacı ve müşteri özel beklentileri tavan kaplama malzemelerinin belirlenmesinde etkendir. Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri uygulamalarımız her zaman beğenilmiştir.

Pvc Lambri İle Tavan Kaplama

Pvc lambri hafif, bol desen çeşitleri ve kolay döşenmesi sebebi ile tercih edilir. Dış mekanlarda uzun ömürlüdür. Ekonomik fiyat aralıkları göz önünde olmasının sebebidir. Beyaz renk en ekonomik başlangıç fiyatıdır. Ahşap desenli modelleri ile her türlü renk tasarımına uygundur.

demir-pergola-cati-tavan

demir-pergola-cati-tavan fiyatları

Alçıpan Levha İle Tavan Kaplama

Alçıpan levha daha ziyade pergolanın  etrafının camlama, pvc doğrama veya alüminyum doğrama ile kapatıldığı durumlarda kullanılmalıdır. Alçı ve boya ile istenilen renkler ile dekore edilibilir.

Boardex Levha İle Tavan Kaplama

Boardex levha alçıpan levhaya göre daha dayanıklı ve pahalıdır. Ancak dış mekan kapatmalarında öncelikle boardex levha tercih edilmelidir. Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri mevsimsel koşullara en dayanıklı üründür.

demir proifl pergola çatı İzmir

demir proifl pergola çatı Güzelbahçe firması

Karolem Plaka İle Tavan Kaplama

Karolem levha 60×60 ebatlarında içi alçı dolgu dış yüzey pvc esaslı karolem kaplı ve iç yüzeyi ise alüminyum folyo ile kaplanmıştır. Boya gerektirmez.

Ahşap Lambri İle Tavan Kaplama

Ahşap lambri tavan kaplama modelleri arasında en pahalı olan sistemdir. Ahşap tavan ağaç cinslerine, cila kalitesine bağlı olarak fiyatlandırılır.

Kış bahçesi demir uygulaması

Kış bahçesi demir üst yapı

Taşyünü İle Tavan kaplama

Taşyünü pratik, ekonomik ve kolay döşenmesi sebebi ile sıklıkla tercih edilir. 60×60 cm ebatlarında üretilir. Özel montaj aparatları ile pratik döşenir.

Pergola Oluk Ve Su Gider Sistemleri

Bir pergolanın en temel malzemelerinden biriside oluk ve su giderleridir. Güzelbahçe Pergola Çatı Sistemleri için ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.

 kış bahçesi sistemleri demir pergola çatı

kış bahçesi demir pergola çatı modelleri

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s