İzmir Cam Balkon Modelleri

İzmir Cam Balkon Modelleri Farkları| Fiyatları

Cam balkon sistem modelleri balkonların yapım şekline göre belirlenir. Atlascambalkon, sürme camlama ve katlanır cam balkon üretim ve imalat işleri ile faaliyet göstermektedir. 8 mm temperli ve ısı camlı sistemleri mevcuttur. Camlama firması (firmaları) olarak, kış bahçesi, mekan camlama ürünlerimiz de mevcuttur. Modelleri ile seçenekleri kavramları karıştırılmaktadır. İzmir cam balkon modelleri seçenekleri ile İzmir ve tüm ilçelerine hizmet veriyoruz. İzmir Cam Balkon Modelleri Farkları aksesuar çalışma ve cam seçeneklerine göre değişkenlik gösterir. Dikkat etmemiz gereken model ve çeşit kavramlarının karıştırılmasıdır. Vizyon cam balkon ve Gold Plus cam balkon markalarını kullanıyoruz.

Cam balkon modelleri İzmir

Cam balkon modelleri izmir iletişim

Modeller anlamında görüş belirtecek olursak; toplu konutlarda mevcut balkonlarda tek tip (standart bir model) detaylandırılmış cam balkonlar takılmalıdır. Estetik açıdan bütünlüğe dikkat edilmelidir. Aynı binada cam renkleri farklı kullanılırsa ortaya çıkan görüntü modern kent tasarımına katkı sağlamayacaktır. Bu konuda site veya apartman yönetimleri renk konusunda bir standart belirlemelidirler. Balkon camlama modelleri ve fiyatları hakkında uzman personellerimizden faydalanabilirsiniz.

renkli-cam-balkon-izmir

Ahşap desenli cam balkon modelleri İzmir

Cam Balkon Modelleri İzmir

Balkon yapısına göre de modelleri değerlendirebiliriz.

 1. Düz balkon  : Düz balkon her iki yanı duvar şeklinde balkonlar dır. Montajı ve imalatı rahat olan sistemlerdir.
 2. L  balkon : L balkon önü ve bir kenarı olan  balkon dur. Bir adet köşesi vardır. Bu tip camlama açılım yönü bir köşeye olabileceği gibi, her bir yana da ayrı ayrı açılabilir. Köşe birleşimi cam cama birleşeceği gibi, köşe alüminyum kutu ile birleştirilebilir. Firma olarak çok rüzgar alan bölgeler de köşeyi kutu ile birleştirmek daha doğrudur. Cam balkon modelleri İzmir taleplerinizde bu teknik durumu göz önünde bulundurmalısınız.
cam-balkon-fiyatlari-izmir-2019

cam balkon modelleri İzmir 2019

 1. U balkon : Önü ve iki yan kenarı olan balkon camlama modelidir.
 2. Açılı  balkon modelleri : Köşeler bazı noktalardan açılı olan balkon camlama modeli
 3. Oval Balkon : Balkon yapısı ovaldir. Ölçü alımı esnasında metre oval zemine göre yatırılarak tam ölçü alınması sağlanır.
izmir-yesil-renk-surgulu-cam-balkon

İzmir yeşil camlı cam balkon modelleri

#İzmir Cam Balkon Modelleri çalışma prensiplerine göre iki ana kategoriye ayrılır.  İzmir uygulamalarında elimizdeki ürünler renkler açısından çok çeşitli bir tablo oluşturmaktadır.

oval katlanır cam

oval balkon camı İzmir

1- Kayar Katlanır Cam Balkon Sistemleri: Hareketli cam kanatları birbiri üstüne katlanarak çalışır. Dilediğinizde tamamen kapalı veya tamamen açık bir balkon elde edebilirsiniz. Katlanır camlama İzmir sistemleri alüminyum kutulu köşe ve cam cama köşe olarak imalat yapılabilmektedir. 8 mm ve 10 mm temperli camlar kullanılmaktadır. Farklı renklerde cam tercih edilebilir. Vizyon ısı camlı katlanır modellerinin imalat ve montajını yapıyoruz.

asas-rescara-katlanir-cam-balkon-izmir

katlanır cam balkon modelleri İzmir

Kullandığımız sistemler yenilikleri ile fark yaratmaya devam ediyor. Isı camlı ürünümüz başarı ile uygulanmaya başlamıştır. Konfor cam seçeneği ile mükemmel ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Kayar katlanır sistemleri, cam balkon İzmir taleplerinin %60’ını oluşturur. Genellikle konutların balkonlarında tercih edilir. Farklı renklerde camlar kullanılabilir. 8 mm temperli camlar ağırlıklı olarak takılır. Vizyon cam balkon ürünleri için TIKLAYINIZ.

2- Sürgülü Camlama Sistemleri: Hareketli cam panellerin eşikli veya eşiksiz ray profil üzerinde ileri geri sürülmesi ile hareket ettirilerek çalışması prensibine dayanır. 8 ve 10 mm kalınlığında temperlenmiş camlar yükseklik ölçülerine göre kullanılır. Restoran, kafeteryaların ve mekanların tercih ettiği bir üründür. İçe doğru alan kaybına tahammül edilmeyen durumlarda öncelik İzmir sürmeli camlama tercih edilir. Sineklik ve perde istediğiniz zaman takabileceğiniz alternatiflerdir. Vizyon sürmeli cam balkon markalarını uyguluyoruz.

sürgülü camlama fiyat

sürgülü camlama modelleri

Sürmeli cam balkon sistemleri daha çok toplu yaşanılan mekanlarda kullanılmaktadır. Alan kaybının istenmediği durumlarda ideal çözümdür. Eşikli ve eşiksiz sürgülü modelleri vardır. 10 mm temperli cam kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Sürgülü camlama sistemlerinin montajından önce zemin hazırlıklarının yapılması (zemin terazisi) gereklidir. Firmamız hakkında geniş bilgiler için ATLAS kelimesine tıklayınız.

İzmir cam balkon modelleri

İzmir cam balkon modeli

Sigara yasağından sonra kullanımı artan hareketli tente sistemlerinin tamamlayıcı unsuru İzmir sürme camlama sistemleri olmuştur. Geniş alanları kapatma ve oda haline getirmede fonksiyoneldir. Camlı kanatların birbirini üstüne sürülmesi prensibine göre çalışır. Bir kanat genişliği kadar bir alan mutlaka kapalı kalır.

blog linki

blog linki

Cam renkleri füme, bronz, mavi, yeşil ve şeffaf renklerde mevcuttur. Alüminyum profil renkleri farklı desenlerde Ral renklerde boyanabilir. Naturel ve ahşap desenli renkler kullanılabilir. İletişim için BURAYA tıklayınız. Vizyon ürünlerinde ısı cam uygulanmaktadır.

oval katlanır cam

oval katlanır cam

Balkon tiplerine göre camlama sistemlerini sınıflandırabiliriz.

Açılı Cam Balkonlar İzmir

Mimari olarak düz olmayan, köşeleri açılı veya oval yapısı olan balkonlar dır. İmalat ve montaj olarak daha zor balkonlar dır. Açılı cam balkon uygulama tecrübe ister. Firma olarak oldukça yoğun oval balkon camlama işleri gerçekleştirdik.

İzmir açılı cam balkon mavi camlı modelleri

Oval Cam Balkon İzmir

Oval cam balkon ölçü almaktan, imalata ve montaja çok daha fazla dikkat gerektiren modeldir. Kasa profiline bazen her cama bir kertik, bazen bir buçuk kertik atılır. Oval sistemler sadece katlanır camlama modellerinde uygulanır. Sürme cam kapamalarda oval uygulama yapılamaz. Aynı şekilde ısı camlı modeller de oval imalat yapılamaz.

oval cam balkon fiyatları izmir

oval cam balkon modelleri İzmir

Açılı Cam Balkon İzmir

Açılı cam balkon, her yönü ile bir çok zorluğu barındırır. Ölçü alınırken açı ölçer ile köşeler tespit edilmelidir. Bazen açılar sadece köşelerde olabildiği gibi, bazende ters açı şeklinde de şekil alabilmektedir. Ara kapakların birbiri ile tam örtüşmesi ustalık gerektirir.

İzmir oval katlanır cam

Düz Balkon Camlama İzmir

Balkon şekli düz olarak planlanmıştır. Bu modellerde genellikle düz, L ve U şeklinde olmaktadır. Sorunsuz çalışan cam balkonlar genelde bu tip modellerdir. Su sızdırması, kanat ayarsızlıkları ve izolasyon sorunları daha az görülmektedir.

düz camlama izmir modeli

düz camlama İzmir

L Balkon Camlama

L camlama bir köşeli cam balkon modelidir. Bu modellerde köşe birleşim detay iki şekilde olmaktadır. Cam panelleri her iki köşeye açılabileceği gibi, tüm kanatlar bir köşeye toplanabilir.

cam-balkon-izmir

Cam balkon İzmir modelleri

1- Köşe birleşimi cam cama hazırlanır. Köşe camları alüminyum cam çıtaları ile birleştirilir. Çok rüzgar alan balkonlarda uygulanmaması önerilir.

2- Köşeler kutu ile birleştirilir. Her iki katlanır sistem ayrı ünite olarak üretilir. Sızdırmazlık ve sağlamlık anlamında tam verim alınır.

köşeli cam balkon izmir

köşeli katlanır camlama İzmir

U Cam Balkon

Orta panel ve iki yan paneli olan cam balkon tipleri u cam balkon olarak adlandırılır. İki köşe mevcuttur. Kanatların açılması bir çok seçenek içermektedir. Tüm camlar bir köşeye toplanabilir.

iki köşeli cam balkon

iki köşeli camlama

Cam Çeşitlerine Göre Cam Balkonlar

Camlama sistemlerinde kullanılan camlar 8 mm, 10 mm ve çift camdır. Ülkemizin bazı bölgelerinde 160 cm altı katlanır sistemlerde (cam ölçüsü 142 cm’e düşmektedir) 6 mm temperli camların kullanıldığı görülmektedir. Isı camlı cam balkon (katlanır ve sürme olarak üretilir). Her iki camda temperlenir. Üretimlerimizin %90′ ı 8 mm cam ile tamamlanır. Artarak çoğalan ısı camlı katlanır ve sürgülü camlama talebine Vizyon marka camlama ile cevap veriyoruz. Isı camlı camlama sistemlerinin kış bahçesi uygulamalarında kullanılmaktadır. Cam balkon modelleri portföyümüze yeni kattığımız Gold Plus Camlama sistemleri hizmete devam ediyoruz…

cam balkon izmir üretici firması

cam balkon İzmir firma

İzmir Giyotin Cam Küpeşte| Motorlu Giyotin

Hareketli motorlu küpeşte (elektrikli cam küpeşte) sistemleri bir çok kullanım alanı ile yenilikçi ve modern bir ürün. Firmamız giyotin sistemlerini demonte ve montajlı olarak müşterilerine ulaştırmaya devam etmektedir. İzmir giyotin cam küpeşte sistemleri kış bahçesi, mekanlar, restoranlar ve konutlarda kullanılmaya başlamıştır. İzmir Giyotin Cam Küpeşte Demonte özel alüminyum profillerden üretilir. Kullanılan cam seçeneklerine gelince;

Giyotin Cam balkon İzmir

Giyotin Cam balkon İzmir sistemleri

1- Temperli camlar

2- Lamine camlar

3- Lamine temperli camlar

4- Çift cam

Giyotin küpeşte motorlarının gücü de önem kazanır. Ayrıca yukarı ve aşağı hareketi ileten kayış, zincir ve ip seçenekleri her zaman dikkat edilecek konulardır. Mosel, Somfy ve Becker motorları önerebiliriz. Atlascambalkon giyotin sistemleri tedarikçisi olarak Armoni giyotin markasını kullanmaktadır. Demonte ve montajlı hizmetlerimiz ile çalışmaya devam ediyoruz. Motorlu küpeşte, hareketli küpeşte, elektrikli giyotin, giyotin cam, motorlu giyotin camlama gibi isimler ile adlandırılan sistem sonuçta bir motor yardımı ile yukarı aşağı yönde hareket ettirilen cam panellerinden oluşur.

İzmir hareketli küpeşte

İzmir Giyotin Cam Hareketli Küpeşte Fiyatları

Hareketli küpeşte fiyatları belirlenirken, cam – motor – alüminyum malzeme kalitesi önemlidir. Ayrıca renk faktörü unutulmamalıdır. Geniş ve ferah mekanlar kullanmak isteyen işletmelerin tercih ettiği giyotin sistemidir. Açıldığı zaman küpeşte görevi görmesi ilave faydasıdır. Fiyatlar 900,-TL/m2 ile 1.100,-TL/m2 arasında değişmektedir. Fiyatları neler belirler?

1- Kullanılan alüminyum malzemenin saflık ve et kalınlığı.

2- Boya kalitesi

3- Seçilen camın kalitesi ve özellikleri.

4- Giyotin motor markaları ve kalitesi.

5- Triger kayışı, zincir veya çelik halat kullanımı.

6- Montaj kalitesi

7- Üretim yeteneği ve tecrübesi

8- Kullanılan silikon gibi izolasyon malzemeleri.

Ödeme koşulları elbette fiyatlara etki edecektir. Peşin ödemelerde ilginç kampanya şartları ortaya çıkabilecektir. Kredi kartına 6 taksit imkanları ile satış mümkündür.

İzmir motorlu giyotin

İzmir Giyotin Cam Motorlu Küpeşte Üretim Ve Montajı

Motorlu hareketli giyotin küpeşte üretimi görünürde zor gibi algılansa da esasında sürekli imalat yapan firma personeli için kolay ve pratik gelmektedir. Standart olan hareketli kanat sayısı genelde üçtür. Altta kalan kanat sabit ve küpeşte görevi görmektedir. Diğer iki kanat aşağı yukarı doğru hareket etmektedir. Motor seçenekleri olarak, Becker, Somfy ve Mosel motorları öneriyoruz. Yatay olarak ciddi bir ağırlık kaldırıldığı için motorun taşıma kapasitesi bir üst değerden ele alınmalıdır. Firmamız Vizyon cam balkon ve İzmir Giyotin Cam Sistemleri bayiliklerini yürütüyor. Vizyon giyotin video izlemek için TIKLAYINIZ.

İzmir hareketli motorlu küpeşte

İzmir Giyotin Cam Hareketli Küpeşte Cam Balkon

Hareketli küpeşte sistemleri son dönemlerde cam balkon olarak da kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken zemin katlarda, kış bahçelerinde veya son katlarda teras kapatmalarda kullanılabilir. Küpeşte ve camlama konforunu bir arada sunan sistem özellikle müşterilerine farklı bir ortam sunmak isteyen işletmeler için son yılların vazgeçilmez elektrikli motorlu küpeşte ürünü olmuştur.

İzmir hareketli giyotin küpeşte

 • Bornova Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Bayraklı Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Çiğli Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Karşıyaka Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Menemen Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Foça Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Dikili Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
İzmir giyotin cam balkon modelleri

İzmir giyotin cam balkon modeli

 • Bergama Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Kınık Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Kemalpaşa Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Konak Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Karabağlar Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Buca Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Gaziemir Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Menderes Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Torbalı Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Ödemiş Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Balçova Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Narlıdere Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Güzelbahçe Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Urla Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Seferihisar Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Çeşme Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Karaburun Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)
 • Tire Hareketli küpeşte(motorlu giyotin)

İzmir motorlu giyotin

İzmir Hareketli Giyotin Küpeşte taleplerinize demonte veya montajlı hizmet veriyoruz.

İzmir Vizyon Cam Balkon Sistemleri

Vizyon ürünleri toplam kalite anlayışına uygun sistemleri piyasaya sunmuştur. Atlascambalkon İzmir ve ilçelerinde katlanır ve sürme camlama işleri yapmaktadır. Firmamız  Vizyon serileri üretim ve montaj faaliyetleri yürütmektedir

İzmir Vizyon Katlanır Cam Balkon Sistemleri

Atlascambalkon olarak camlama sistemlerinde katlanır olarak Vizyon seriyi kullanıyoruz. Uygun ödeme şartları ile rahat bir balkon konforu yaşamanıza yardımcı oluyoruz

İzmir Giyotin Hareketli Perde Sistemleri

İzmir Vizyon Sürme Cam Balkon

İzmir cam balkon modelleri